Արգենտինայի թենիսի հավաքականը ժամանել է Սևիլիայի La Cartuja մարզադաշտ և շարունակում է պատրաստվել Դևիսի Գավաթի եզրափակչին, որը տեղի կունենա Իսպանիայի հետ դեկտեմբերի 2-4:
Մոդեստո Վասկեսի ղեկավարությամբ մարզվում է Դավիթ Նալբանդյանը, Խուան Մարտին Դել Պորտոն, Խուան Մոնակոն, Խուան Իգնասիո Չելան և Էդուարդո Շվանակը:
Իսպանիայի հավաքականը ևս ժամանել է Սևիլիա, և, ինչպես հայտարարել է հավաքականի ավագ Ալբերտ Կոստան, միայնակ հանդես են գալու Դավիթ Ֆերրերը և Ռաֆայել Նադալը, իսկ զույգերով՝ Ֆերնանդո Վերդասկոն և Ֆելիսիանո Լոպեսը, հաղորդում է washingtontimes.com-ը:
Իսպանիայի հավաքականի պահեստայինների կազմում են Valencia Open-ի հաղթող Մարսել Գրանոլլերեսը և Մարկ Լոպեսը:
Արգենտինայի ավագ Վասկեսը նշեց, որ վիճակահանությունից հետո կբարձրաձայնի այն խաղացողների անունները, ովքեր կխաղան միայնակ կամ զույգերով:
Իսպանիայի և Արգենտինայի հավաքականները Դևիսի Գավաթի եզրափակչում հանդիպել են 2008 թվականին: Այն ժամանակ 3:2 հաշվով հաղթանակ էին տոնում իսպանացիները:

Сборная Аргентины по теннису прибыла в Севилье на стадионе “La Cartuja” и продолжает готовиться к финалу Кубка Дэвиса, который состоится 2 – 4 декабря против Испании.
Под руководством Модесто Васкеса тренируются Давид Налбандян, Хуан Мартин Дель Потро, Хуан Монако, Хуан Игнасио Чела и Эдуардо Шванак.
Сборная Испании тоже прибыла в Севилью, и, как заявил капитан сборной Альберт Коста, в одиночных разрядах сыграют Давид Феррер и Рафаэль Надаль, в парных- Фернандо Вердаско и Фелисиано Лопес, передает washingtontimes.com.
Запасные в составе Испании победитель Valencia Open Марсель Граноллерс и Марк Лопес.
Капитан Аргентины Васкес подчеркнул, что после жеребьевки назовет имена игроков, которые сыграют в одиночных и парных разрядах.
Сборные Испании и Аргентины в финале Кубка Дэвиса встречались и в 2008 году, тогда со счетом 3:2 победу праздновали испанцы.