Այսօր DDoS հարձակումների հետևանքով անհասանելի է դարձել SUP ընկերությանը պատկանող LiveJournal ճանաչված բլոգային հարթակը։ LiveJournal-ի նոր ղեկավար Իլյա Դրոնովը հաստատել է այս մասին լուրերն իր միկրոբլոգում։
Ինչպես հայտնում են հարթակից, ադմինիստրատորները աշխատում են ցանցը վերականգնելու ուղղությամբ։ Այս մասին գրում է Lenta.ru:
Թե երբ կվերականգնվի բլոգային հարթակը դեռ տեղեկություններ չկան։
Twitter-ի որոշ օգտագործողներ կարծում են, որ հարձակումը կապված է նոր ղեկավարության և Ռուսաստանում գալիք ընտրությունների հետ։ Ըստ Իլյա Դրոնովի, այս վարկածը ճշմարիտ չի կարող լինել։
LiveJournal բլոգային հարթակի սերվերների վրա կատարվող հարձակումները իրենց գագաթնակետին հասան 2011-ի գարնանը և ամռանը։ Ապրիլին Ռուսաստանի նախագահ Դմիտրի Մեդվեդևը այս հարձակումների մասին խոսելով, կարծիք էր հայտնել, որ այս հարցով պետք է զբաղվեն իրավապահ մարմինները։ Սակայն, օգոստոս ամսին հայտնեցին, որ քրեական գործը դադարեցված է, քանի որ քննիչները չկարողացան պարզել հարձակվողների անձը։

28 Ноябрь 2011 - 11:48 AMT
28 ноября в результате DDoS-атаки блогхостинг LiveJournal стал недоступен для части пользователей. О проблеме в 13:29 по московскому времени сообщил руководитель LiveJournal Илья Дронов в своем микроблоге.
Как сообщают представители сервиса, системные администраторы работают над тем, чтобы решить возникшие трудности. Об этом пишет Lenta.ru.
Сроки восстановления работы сервиса не уточняются, однако Дронов надеется, что это произойдет в ближайшее время. Некоторые пользователи Twitter считают, что атака на сервис связана со сменой его руководства и приближающимися выборами. Дронов опровергает связь DDoS-атаки и недавнего своего назначения.
Пик DDoS-атак на LiveJournal пришелся на весну и лето 2011 года. В апреле президент Дмитрий Медведев возмутился атаками на сервис и отметил, что с происшествием должны разобраться правоохранительные органы. Однако в августе сообщалось о том, что уголовное дело было прекращено, так как следователи не смогли выяснить личности хакеров.