Դեկտեմբերին մեկնարկում է Ուկրաինայի` ֆուտբոլի Եվրոպայի 2012 թվականի առաջնության նոր պրոմոքարոզարշավը` «High time to see Ukraine» («Ճիշտ ժամանակն է տեսնելու Ուկրաինան»):
Այն կփոխարինի նախորդ գովազդային նախագծին` «Switch on Ukraine»-ին: «High time to see Ukraine» քարոզարշավի շրջանակում Ուկրաինան պրոմոհոլովակների շարք է թողարկել, որոնք կհեռարձակվեն աշխարհի առաջատար հեռուստաալիքներով, հաղորդում է Interfax.com.ua-ը:
«Սյուժեները հեքիաթայնության ավելացման շնորհիվ տուրիստական երթուղիները ցույց են տալիս բոլորովին այլ տեսանկյունից, և բոլորը երկիրն այլ աչքերով են տեսնում: Յուրաքանչյուր պատմության մեջ կա մի տարր, որին դժվար է հավատալ, բայց հենց այդ բաղկացուցիչ մասերն են, որ միասին հավաքվելով` կստեղծեն հեքիաթային ու հոյակապ երկրի կերպարը»,- նշել է «Ուկրաինա-Միր» պետական ձեռնարկության ղեկավար Ռոման Կոժարան:
Նոր հոլովակների, ինչպես և «Switch on Ukraine» պրոմոհոլովակի հեղինակը ռեժիսոր Յուլիան Ուլիբինն է: Հոլովակների շուրջ աշխատատանքը տևել է մեկուկես ամիս:

29 Ноябрь 2011 - 05:12 AMT
В декабре стартует новая промокампания Украины к чемпионату Европы по футболу 2012 года – "High time to see Ukraine" ("Самое время увидеть Украину").
Она придет на смену предыдущему рекламному проекту "Switch on Ukraine". В рамках кампании "High time to see Ukraine" Украина выпустила серию промороликов, которые будут транслироваться на ведущих мировых телеканалах, передает interfax.com.ua.
"Сюжеты показывают туристические маршруты под совсем другим углом, благодаря добавлению чар и сказочности, и все видят страну совсем другими глазами. В каждой истории присутствует элемент, в который сложно поверить, но именно эти составные части, собравшись воедино, создадут образ сказочной и прекрасной страны", – отметил руководитель государственного предприятия "Украина-Мир" Роман Кожара.
Создателем новых видео, как и промоклипа "Switch on Ukraine", стал режиссер Юлиан Улыбин. Работа над роликами длилась полтора месяца.