Այսօր Orange Արմենիա ընկերությունը ստորագրեց համագործակցության համաձայնագիր Ֆրանսիական համալսարան հիմնադրամի հետ, որի շրջանակներում համալսարանի ուսանողները կկարողանան մասնագիտական պրակտիկա անցնել Orange-ում, իսկ Orange-ի լավագույն մասնագետները վերապատրաստման դասընթացներ կիրականացնեն ուսանողների համար, ինչպես նաև համալսարանին կցուցաբերեն խորհրդատվական աջակցություն: Այս մասին տեղեկացնում են ընկերության մամլո ծառայությունից։
«Ուրախ ենք այս նոր մակարդակի համագործակցության համար, որը թույլ կտա ուսանողներին եվրոպական բիզնես միջավայրում կատարել իրենց առաջին աշխատանքային քայլերը, իսկ հետագայում ավելի հեշտությամբ աշխատանք գտնել, ինչու չէ, նաև մեր ընկերությունում: Այս համագործակցությունը մեզ թույլ կտա նաև բիզնես ոլորտի փորձը կիրառել ակադեմիական կրթությունում»,- ասել է Orange Արմենիա ընկերության գլխավոր տնօրեն Բրունո Դյութուան:
Orange Հիմնադրամի միջոցով համալսարանին փոխանցվել է 3 միլիոն դրամ, որը պետք է հատկացվի 26 ուսանողների ուսման վարձի մարմանը: Ուսանողներն ընտրվել են համալսարանների առաջարկով, հիմնվելով երկու չափանիշների վրա՝ ուսանողի ընտանիքի սոցիալական վիճակ և առաջադիմություն:

Orange Armenia signed a partnership agreement with the French University Foundation in Armenia.
According to the company’s press office, as part of the partnership agreement, students of the University will be given a chance to have their internship at Orange and participate in the training and qualification courses organized for them by the company’s specialists, who will also provide consultancy services to the University.
Bruno Duthoit, the CEO of Orange Armenia, said: “French University already has a tradition spanning a number of years in Armenia and has become one of the best universities in the country, producing alumni that are sought after by employers. We are happy for this new level of cooperation, which will allow students to start their work experience in a European workplace, and in the future to have more chances to get a job, including at our company. This cooperation will also allow the application of our business experience in an academic establishment.”
Through its philanthropic organization – the Orange Foundation – AMD 3 million was transferred to the university as a scholarship for 26 students selected based on two basic criteria: students from needy families and their overall academic progress.