Աշխարհահռչակ ֆրանսիացի շանսոնյեի, Շվեյցարիայում Հայաստանի դեսպան Շառլ Ազնավուրի համերգը կկայանա Կրեմլի պետական պալատում դեկտեմբերի 12-ին, հաղորդում են ԶԼՄ-ները: Վերջին անգամ շանսոնյեն Մոսկվայում ելույթ է ունեցել 4 տարի առաջ:
Հանրաճանաչ հայազգի շանսոնյե և դերասան Շառլ Ազնավուրը գրել է ավելի քան 1000 երգ: Կինոյում և թատրոնում խաղացել է ավելի քան 60 դեր, իսկ նրա կատարմամբ սկավառակները վաճառվել են 100 միլիոն օրինակով:
2009թ մայիսի 5-ից Շառլ Ազնավուրը հանդիսանում է Շվեյցարիայում Հայաստանի դեսպան և Հայաստանի մշտական ներկայացուցիչը ՄԱԿ-ի գրասենյակում:

Концерт всемирно известного французского шансонье, посла Армении в Швейцарии Шарля Азнавура пройдет в московском Государственном кремлевском дворце 12 декабря, сообщают российские СМИ. В последний раз шансонье выступал в Москве 4 года назад.
Шарль Азнавур – французский шансонье и актер армянского происхождения, написал более 1000 песен. Сыграл более 60 ролей в театре и кино, а диски с его исполнением распродались тиражом более 100 миллионов экземпляров.
С 5 мая 2009 года Шарль Азнавур является послом Республики Армения в Швейцарии и постоянным представителем Армении в штаб-квартире ООН.