Կալիֆորնիայի Honda կենտրոնում տեղի է ունեցել IBO վարկածով աշխարհի չեմպիոն Վիկ Դարչինյանի (Հայաստան) և WBA վարկածով չեմպիոն Անսելմո Մորենոյի (Պանամա) մամլո ասուլիսը: Բռնցքամարտի երեկոն տեղի կունենա դեկտեմբերի 3-ին, առաջինը տեղի կունենա հենց այդ բռնցքամարտիկների մենամարտը:
Դարչինյանն ասել է, որ ուրախ է գտնվել ԱՄՆ-ում և որ դեկտեմբերի 3-ին նա կնվաճի իր հերթական գոտին: «Մորենոն չի ցուցադրում դիտարժան բռնցքամարտ, նա հարվածներ է հասնցում և խուսափում հակառակորդից՝ ցանկանալով, որ ռաունդն ավարտվի: Ես չեմ պատրաստվում հետևել նրա կանոններին և առաջին իսկ ռաունդից ձգտելու եմ նոկաուտի ենթարկել Մորենոյին»,-Դարչինյանի խոսքերն է մեջբերում fightnews.com-ը:
Մորենոն ընդգծել է, որ ուրախ է, որ իր երազանքը կատարվել է՝ նա մենամարտ կանցկացնի ԱՄՆ-ում: «Ես ուրախ կլինեմ մենամարտել աշխարհահռչակ փրոմոութերների ներկայությամբ և բոլորին ցույց կտամ, թե ինչի եմ ընդունակ»:

В Калифорнии в центре “Honda” состоялась финальная пресс-конференция чемпиона мира по версии IBO Вика Дарчиняна (Армения) и чемпиона WBA Ансельмо Морено (Панама). Боксерский вечер состоится 3 декабря, первым пройдет именно поединок этих боксеров.
Даричнян сказал, что очень рад находиться в США и 3 декабря завоюет свой очередной пояс.
“Морено не показывает зрелищный бокс, он наносит удары и откланяется от соперника, желая, чтобы раунд закончился. Я не собираюсь драться по его правилам и с первого же раунда должен держать дистанцию и стараться завершить поединок нокаутом”,- слова Дарчиняна передает fightnews.com.
Морено подчеркнул, что рад исполнению своей мечты, поскольку он всегда хотел провести поединок в США: “Я рад боксировать на глазах у всемирно известных промоутеров и всем покажу, на что способен”.