Սինոփսիս ընկերությունը (Nasdaq: SNPS) հայտնել է 2011թ-ի ֆինանսական ամբողջ տարվա և դրա չորրորդ քառորդի տվյալները: Այս մասին տեղեկացնում են Սինոփսիս Արմենիա ընկերությունից։
2011 ֆինանսական տարվա 4-րդ քառորդի համար Սինոփսիսը գրանցել է $390.5 մլն ԱՄՆ դոլար եկամուտ։ 2010-ի նույն ժամանակահատվածի համեմատ եկամուտը աճել է 15 միլիոնով։ Իսկ 2011 ֆինանսական տարվա ողջ եկամուտը կազմել է $1.536 մլրդ ԱՄՆ դոլար, որը գերազանցում է 2010 ֆինանսական տարվա 1.38 մլրդ ԱՄՆ դոլարը 11.2%-ով:
«Սինոփսիսը բացառիկ ֆինանսական տարի է ունեցել՝ երկնիշ եկամուտով եվ միավոր բաժնետոմսին բաժին ընկնող շահույթով», – ասել է Սինոփսիսի նախագահ և գլխավոր գործադիր տնօրեն Աարտ դե Ջիզը:
Սինոփսիսը էլեկտրոնային տարրերի և համակարգերի նախագծման, ստուգման և արտադրության համար օգտագործվող ծրագրային միջոցների և մտավոր սեփականության ոլորտի համաշխարհային ընկերություն է։

Компания “Синопсис” (Nasdaq: SNPS) объявила о финансовых данных на 2011 год. Об этом сообщают в компании “Синопсис Армения”.
В 4-ой четверти 2011 финансового года компания “Синопсис” зарегистрировала прибыль на сумму 390,5 млн долларов. По сравнению с тем же периодом 2010 года прибыль возросла на 15 миллионов долларов. Общая прибыль за 2011 год составила 1,536 миллиарда долларов, что на 11,2% процента больше, чем в 2010 году, когда она составляла 1,38 миллиарда.
“Это был исключительный в финансовом отношении год для компании “Синопсис”, – сказал председатель и генеральный исполнительный директор компании Аарт де Зизе.