Ասյօր առավոտյան մեկնարկեց Armnet 2011 միջազգային կոնֆերանսը, որի խորագիրն այս տարի նորագույն միտումներն են՝ ամպային տեխնոլոգիաները և շարժական ինտերնետը։
Armnet 2011-ի կազմակերպիչ SPMS ընկերության տնօրեն Հայկուհի Տաքսիլդարյանի խոսքով, Armnet 2011-ը ավելի հեշտ է եղել կազմակերպել, քան Armnet 2010-ը. «Ինձ համար ակնհայտ է փոփոխությունը՝ սկսած տարրական հարցերից և վերջարցած միջազգային փորձագետներրի հետ ձեռք բերված պայմանավորվածություններով: Այս տարի նրանք շատ ավելի հեշտ համաձայնվեցին մասնակցել Armnet-ին, քան նախորդ տարի: Բացի դրանից մեծացել են միջոցառման մասշտաբները: Մենք անցկացնում ենք նաև Start-up Weekend Yerevan նորարար գաղափար-նախագծերի մրցույթը»,-նշեց նա:
Այսօր Armnet կոնֆերանսի ընթացքում շնորհանդեսներով հանդես կգան բանախոսներ մի շարք հայտնի և խոշոր ընկերություններից։ Նրանք են TechCrunch ՏՏ ոլոտի օնլայն մեդիայի հեղինակներից Ռոբին Ուոթերսը, Google ընկերության ռուսաստանյան մասնաճյուղի ավագ վերլուծաբան Ստանիսլավ Վիդյաևը, Opera Software ընկերության հանրային կապերի մենեջեր Վլադիմիր Իսաևը, տեղեկատվական անվտանգության մասնագետ Սամվել Մարտիրոսյանը և մի շարք այլ ներկայացուցիչներ։
Armnet 2011 կոնֆերանսի հետ միաժամանակ ընթանում է նաև «Start-up Weekend Yerevan» նորարար գաղափար-նախագծերի մրցույթը, որին մասնակցում է 11 թիմ: Իսկ երեկոյան կկայանա Armnet Awards 2011 մրցանակաբաշխությունը, որի ընթացքում կհայտարարվեն հայկական ինտերնետի լավագույն կայքերը՝ 8 անվանակարգերում:

3 декабря утром стартовала международная конференция “Armnet 2011”, девиз которой в этом году – инновационные тенденции: облачные технологии и мобильный Интернет.
По словам директора компании “SPMS” – организатора “Armnet 2011” Айкуи Таксилдарян, Armnet 2011 было намного легче организовать, чем Armnet 2010: “Для меня перемены очевидны: начиная с элементарных вопросов и до соглашений, достигнутых с международными экспертами. В этом году они сразу согласились принять участие в Armnet. Кроме того, выросли масштабы мероприятия. Еще мы проводим конкурс инновационных идей-проектов “Start-up Weekend Yerevan”,- отметила она.
3 декабря в ходе конференции с презентациями выступят докладчики из ряда крупнейших компаний. Это один из авторов онлайн-медиа TechCrunch Робин Уотерс, старший аналитик российского филиала Google Станислав Видяев, менеджер по связям с общественностью стран Opera Software в странах СНГ Владимир Исаев, эксперт по информационной безопасности Самвел Мартиросян и ряд других представителей.
Одновременно с конференцией “Armnet 2011” в Ереване проходит также конкурс инновационных идей-проектов “Start-up Weekend Yerevan”, в котором участвуют 11 команд. А вечером состоится награждение “Armnet Awards 2011”, в ходе которого будут объявлены лучшие армянские Интернет-сайты в 8 номинациях.