Կիևում կայացած վիճակահանության արդյունքում հայտնի դարձան Եվրոպայի 2012թ. առաջնության եզրափակիչ փուլի 4 խմբերի կազմերը: Առաջնությունը կմեկնարկի Լեհաստան-Հունաստան խաղով:
Եվրոպայի գործող չեմպիոն Իսպանիայի հավաքականը C խմբում է Իտալիայի, Իռլանդիայի ու Խորվաթիայի հետ:
Առաջնությունն ընդունող կողմերից մեկը՝ Լեհաստանը հունիսի 8-ին կխաղա հույների հետ: Այդ խմբում են նաև Չեխիան ու Ռուսաստանը: Ուկրաինան առաջինը կհանդիպի շվեդների հետ, հետո Անգլիայի ու Ֆրանսիայի, հայտնում է ՈՒԵՖԱ-ի պաշտոնական կայքը:
B խմբում են նախկին տարիների Երվրոպայի 3 չեմպիոններ՝ Նիդերլանդները, Դանիան ու Գերմանիան: Նրանց մրցակից կլինի Պորտուգալիան:
A խմբի հանդիպումները տեղի կունենան Վարշավայում և Վրոցլավում, B խմբինը՝ Խարկովում և Լվովում, C խմբինը՝ Գդանսկում և Պոզնանում, D-ը՝ Կիևում ու Դոնեցկում:

3 Декабрь 2011 - 08:06 AMT
Жеребьевка в Киеве определила состав четырех групп финальной стадии чемпионата Европы 2012 года, которая начнется матчем сборных Польши и Греции.
Действующие чемпионы Европы сборная Испании попали в группу С со сборным Италии, Ирландии и Хорватии. Одни из хозяев Евро – Польша – в матче открытия турнира 8 июня в Варшаве сразится с греками. В эту группу попали также Чехия и Россия. Что касается другой сборной-хозяйки – Украины, то ее через полгода ждут не менее интересные баталии. Первой из них станет встреча со шведами. Затем им предстоит встретиться с Англией и Францией, передает официальный сайт УЕФА.
В группу В попали три чемпиона Европы прошлых лет: Нидерланды, Дания и Германия. Конкуренцию им составит финалист домашнего для себя ЕВРО-2004 команда Португалии.
Матчи группы А состоятся в Варшаве и Вроцлаве, группы В – в Харькове и Львове, группы С – в Гданьске и Познани, а группы D – в Киеве и Донецке.