«Մենք հույս ունեինք հաղթելու, և այսօր մենք երջանիկ ենք, որ դա իրականացավ: Մրցույթը յուրահատուկ է, և մենք մաղթում ենք բոլորին հասնել բարձունքին», մամլո ասուլիսի ժամանակ ասացին «Մանկական Եվրատեսիլ 2011» այս տարվա հաղթող Candy խմբի անդամները: Նրանք հաղթանակ տարան Candy music երգով:
«Ես երջանիկ եմ, որ հաղթեցի, և կրկնակի երջանիկ, որ հաղթեցի Հայաստանում`իմ հայրենիքում»,- արցունքներն աչքերին ասաց խմբի հայ անդամ Աննա Խանչալյանը:
Վերջում աղջիկները մաղթեցին բոլոր երեխաներին երազանքների իրականացում: Աղջիկների թալիսմանն էին թևնոցները, որոնք նրանց նվիրել է վրաց պատրիարքը: Իդեպ այդ օրը խմբի անդամներից մեկի` Իվիի ծնունդն էր:
Այս տարի Մանկական Եվրատեսիլին մասնակցեցին 13 երկրի ներկայացուցիչներ: Հայաստանը մրցույթին մասնակցեց չորրորդ անգամ: Առաջինը այդ մրցույթում Հայաստանը ներկայացրել է «Արևիկ» խումբը «Երազանք» երգով և գրավել 2-րդ տեղը, 2008 թ-ին Մոնիկա Մանուչարովան և գրավել է 8-րդ տեղը իր «Իմ երգի հնչյունը» երգով: 2009 թվականին «Մանկական Եվրատեսիլ» մրցույթում Հայաստանը ներկայացրեց Լուարա Հայրապետյանը «Բարսելոնա» երգով և գրավեց 2-րդ տեղը` այն կիսելով Ռուսաստանի ներկայացուցիչ Եկատերինա Ռյաբովայի հետ: 2010թ. նոյեմբերի 20-ին «Մանկական Եվրատեսիլ-2010» մրցույթում Հայաստանին հաղթանակ բերեց Վլադիմիր Արզումանյանը իր «Մամա» երգով: Այս տարի Հայաստանը ներկայացնելու է Դալիթան իր Welcome to Armenia երգով:
«Մանկական Եվրատեսիլ-2011»-ը տեղի ունեցավ դեկտեմբերի 3-ին Կ. Դեմիրճյանի անվան մարզահամերգային համալիրում: Դեռ 2010 թ-ի վերջին Հայաստան էին ժամանել շվեդ փորձագետներ, ովքեր ուսումնասիրել են մարզահամերգային համալիրը և ընդհանուր պայմանները:

“Мы с самого начала надеялись на победу, и наша мечта сбылась. Конкурс был особенный, и мы желаем всем достичь высот”,- сказали во время пресс-конференции члены группы Candy, победители “Детского Евровидения 2011”. Они одержали победу, исполнив песню “Candy music”.
“Я счастлива, что мы победили, вдвойне счастлива, что победили именно в Армении, на моей родине”,- сказала со слезами на глазах представительница группы Анна Ханчалян, армянка по происхождению.
В конце девочки пожелали всем участникам исполнения желаний: “Мы с самого начала надеялись на победу, и наша мечта сбылась. Конкурс был особенный, и мы желаем всем достичь высот”. Они рассказали, что у всех у них были талисманы – браслеты на руках, подаренные грузинским патриархом. Еще в день конкурса у одной из девочек группы – Иви, был день рождения.
В этом году на “Детском Евровидении” приняли участие представители 13 стран. Армения в конкурсе участвовала в четвертый раз. Впервые на конкурсе Армению представила группа “Аревик” с песней “Мечта”, группа заняла 2-е место. В 2008 году Моника Манучарян выступила с песней “Звуки моей песни” и заняла 8-е место. В 2009 году Луара Айрапетян, исполнившая песню “Барселона”, заняла 2-е место, поделив его с представительницей России Екатериной Рябовой. 20 ноября 2010 года на “Детском Евровидении-2010” Армении принес победу Владимир Арзуманян с песней “Мама”. Далита, представляющая Армению на конкурсе песни “Детское Евровидение 2011”, выступит под четвертым номером. Она исполнит песню “Welcome to Armenia”.
“Детское Евровидение 2011” состоялось 3 декабря в Ереване в Спортивно-концертном комплексе им. Карена Демирчяна. Еще в конце 2010 года в Армению приезжали шведские эксперты, которые изучили Спортивно-концертный комплекс и ознакомились с общими условиями проведения конкурса.