Դևիսի գավաթում Իսպանիայի դեմ իր թիմին զուգախաղում միակ միավորը բերած Դավիթ Նալբանդյանը նշել է, որ Արգենտինայի հավաքականը պետք է գոհ և բավարարված լինի իր կատարած աշխատանքով:
«Սա վերաբերում է մեզանից յուրաքանչյուրին՝ խաղացողներին, մարզիչներին, բոլորին: Ես կարծում եմ, որ մենք հրաշալի սեզոն ենք անցկացրել: Մենք այս եզրափակչին ներկայացել ենք լավագույն մարզավիճակում, մենք պատրաստ էինք ծանրագույն խաղին: Այս հանգստյան օրերին Իսպանիայի թիմը մեզ ցուցադրեց, թե որքան դժվար է հաղթել նրան ,իր իսկ հարկի տակ»,- Նալբանդյանի խոսքերը փոխանցում է sports.ru-ն:
Թենիսիստը խոստովանել է, որ միշտ չէ ամեն ինչը դասավորվում այնպես, ինչպես ուզում ենք. «Մենք հանգիստ ենք, քանի որ արել էինք ամենը, ինչ կարող էինք: Մրցակիցն այնքան ուժեղ է լինում, որ առանձնապես շատ բան անել չես կարող»:

Давид Налбандян, в парной встрече принесший своей команде единственное очко в финале Кубка Дэвиса против Испании, отметил, что сборная Аргентины должна быть довольна и удовлетворена той работой, которую проделала.
“ Это касается каждого из нас: игроков, тренеров – всех. Я считаю, что мы провели отличный сезон. Мы подошли к этому финалу в своей лучшей форме, мы были готовы к труднейшему матчу. В этот уик-энд команда Испании показала нам, как трудно обыграть ее у нее дома. Но мы в порядке, потому что каждый игрок отдал все, что мог, ради победы”,- слова Налбандяна передает sports.ru.
Теннисист признался, что не всегда все складывается так, как хочется: “Мы спокойны, потому что сделали все, что было в наших силах. Соперник бывает настолько хорош, что особенно ничего и не сделать”.