Մեծ Բրիտանիայի Օլիմպիական կոմիտեն գրեթե երկու անգամ ավելացրել է 2012 թ Լոնդոնում կայանալիք Օլիմպիական խաղերի անվտանգության ապահովման ծախսերը:
Մեծ Բրիտանիայում Օլիմպիական խաղերի նախարար Հյու Ռոբերթսոնը հաղորդել է, որ տրամադրվել է լրացուցիչ 424 մլն դոլար, որոնք ծախսվելու են մարդկանց մեծ կուտակումների վայրերում, օրինակ՝ հյուրանոցներում, օլիմպիական օբյեկտների մոտ անվտանգությունն ապահովելու վրա, փոխանցում է gazeta.ru-ն:
Կոմիտեի ներկայացուցիչներն ավելի վաղ հայտարարել էին, որ անվտանգության ապահովման վրա ծախսվելու է 438 մլն դոլար: Ընդհանուր առմամբ Օլիմպիական խաղերի անցկացման համար տրամադրվել է 14.5 մլրդ դոլար:

Олимпийский комитет Великобритании почти в два раза увеличил расходы на обеспечение безопасности во время проведения Олимпийских игр 2012 года, которые пойдет в Лондоне.
Министр по Олимпийским играм Великобритании Хью Робертсон сообщил, что выделено дополнительно 424 млн долларов, которые будут потрачены на повышение безопасности в местах большого скопления людей, к примеру отелей, и олимпийских объектов, передает gazeta.ru.
Представители комитета ранее заявляли, что на обеспечение безопасности будет потрачено 438 млн долларов. Всего на проведение Олимпийских игр выделено 14,5 млрд долларов.