Երեկ ամերիկյան մամուլում տարածվել էին լուրեր այն մասին, որ Gowalla գեոլոկացիոն ընկերությունը գնվել է Facebook-ի կողմից։ Այժմ Gowalla-ն հաստատել է, որ իր աշխատակիցներից ոմանք և համահիմնադիրները տեղափոխվում են Facebook։
Ընկերությունը նաև հայտնել է, որ 2012-ի հունվարին Gowalla-ի գեոլոկացիոն ծառայությունը կփակվի այս առիթով։ Օգտագործողների համար հնարավորություն կլինի տեղափոխելու և այլ տեղ պահպանելու իրենց Gowalla-ում ծավալած գործունեությունը։
Gowalla-ի թիմն աշխատելու է Facebook-ի անհատական էջերի նոր ինտերֆեյս Timeline-ի վրա:
Gowalla գեոլոկացիոն ցանցը ստեղծվել է 2009-ին: Գեոլոկացիոն ցանցերը հնարավորություն են տալիս մարդկանց ամրագրվել այն վայրերում, ուր այցելում են, տեսնել, թե որտեղ են ընկերները և այլն: Gowalla-ն համարվում է Foursquare գեոլոկացիոն սոցիալական ցանցի հիմնական մեծ մրցակիցը։

5 декабря в американской прессе были распространены сведения о том, что Facebook приобрел геолокационную компанию Gowalla. Теперь Gowalla подтвердила информацию о переходе некоторых сотрудников и сооснователей компании в Facebook.
Компания также заявила, что в связи с этим в январе 2012 года Gowalla прекратит свою деятельность. Пользователям будет дана возможность переместиться в Facebook и сохранить свои действия в Gowalla.
Команда компании Gowalla будет работать над новым интерфейсом Timeline личных страниц Facebook. Геолокационная сеть Gowalla создана в 2009 году. Эти сети позволяют пользователям отметить место своего пребывания или местонахождение друзей, а также получить звание мэра данной местности.