Մոսկվայի ԲԿՄԱ-ն նախագահ Եվգենի Գիների գլխավորությամբ շահագրգառված է «Կրասնոդարի» և Հայաստանի հավաքականի 24-ամյա հարձակվող Յուրա Մովսիսյանի ծառայություններից օգտվելու հարցում:
Ինչպես հաղորդում է tden.ru-ն, ակումբի ղեկավարն անձամբ է հանդիպել ֆուտբոլիստի ներկայացուցիչների հետ Մովսիսյանի հնարավոր տեղափոխումը քննարկելու նպատակով:
«Բանակայիններն այժմ ակտիվորեն հարձակվող են որոնում: Շուտով թիմը կլքի լավագայուն ռմբարկուներից մեկը՝ բրազիլացի Վագներ Լավը: Անհայտ է նաև վնասվածք ստացած չեխ հարձակվող Տոմաշ Նեցիդի ճակատագիրը: Ուստի , հարձակվող ձեռք բերելն այժմ առաջնային խնդիր է ԲԿՄԱ-ի համար: Եվգենի Գիներն անձնամբ է հետևում այդ հարցին»,-ասել է աղբյուրը:
Մովսիսյանը տեղափոխվել է «Կրասնոդար» ընթացիկ տարվա սկզբին 2 մլն եվրոյով: Սլավոլյուբ Մուսլինի թիմում հարձակվողը անց է կացրել 26 խաղ և 8 գնդակ է խփել ՌԴ առաջանության ընթացքում: Ֆուտբոլիստի շուկայական արժեքը մոտ 1,5 մլն եվրո է, նրա պայմանագիրն ուժի մեջ է մինչև 2014թ.:
Եվրո-2012 ընտրական փուլում Հայաստանի հավաքականի կազմում հարձակվողը խփել է 4 գոլ և արել է 5 գոլային փոխանցում:

Московский ЦСКА во главе со своим президентом Евгением Гинером заинтересован в услугах 24-летнего форварда «Краснодара» и сборной Армении Юры Мовсисяна.
Как передает tden.ru, глава армейского клуба лично встречался с представителями футболиста по поводу его возможного перехода в стан ЦСКА.
“Армейцы на данный момент активно ищут нападающего.В скором времени команду покинет один из лучших бомбардиров бразилец Вагнер Лав. Неизвестна и судьба травмированного чешского форварда Томаша Нецида. Поэтому покупка нападающего стоит сейчас на первом месте для ЦСКА. Евгений Гинер лично следит за продвижениями в этом вопросе и принимает активное участие в поисках нового игрока”,- сказал источник, близкий к руководству клуба.
Мовсисян перешел в «Краснодар» в начале текущего года за сумму около 2 млн евро. За команду Славолюба Муслина нападающий провел 26 игр и забил 8 голов в чемпионате России. Рыночная стоимость футболиста составляет около 1,5 млн евро, его контракт с клубом действует до 2014 года.
В отборочном этапе EURO-2012 в составе сборной Армении нападающий забил 4 гола и сделал 5 голевых передач.