Նոյեմբերի 1-ին Լոս Անջելեսի Գիբսոն ամֆիթատրոնում կայացավ Հայոց ցեղասպանության զոհերի հիշատակին նվիրված Never again համերգաշարի առաջին մեծ համերգը: Այն անցկացվում էր ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանի բարձր հովանու ներքո: Լոս Անջելեսի համերգը դա միայն սկիզբն է, ակցիան շարունակվելու է մինչև Հայոց ցեղասպանության 100-ամյակը: Համերգին մասնակցել են հռչակավոր Սթիվի Ուանդերը, ինչպես նաև Մալինա Մոյը, Ալեքսիա Վասիլեուն, Էրիք Բենեթը: Երգչուհի Ֆլորա Մարտիրոսյանը, ով նաև համերգի կամակերպիչներից էր, ստացել է ԱՄՆ կոնգրեսական Բրեդ Շերմանի հատուկ պատվոգիրը` հայ համայնքին առանձնահատուկ և անգնահատելի ծառայություններ մատուցելու համար:
Բեմադրական մասի հայաստանյան կողմի ղեկավարն էր Երևանի մնջախաղի պետական թատրոնի գեղարվեստական ղեկավար Ժիրայր Դադասյանը, իսկ ԱՄՆ-ից Սայլենս Ուայթը: Դադասյանը այսօր Երևանում կայացած մամլո ասուլիսում հայտարարեց, որ համերգն, իրոք որ բարձրակարգ էր, նշելով, որ այն բարձր դասի միջոցառում էր: Մնջախաղի թատրոնի դերասանները մարմիններով գրում էին մասնակիցների անունները, ինչպես նաև համերգի խորհագիրը` Never again-ը:
«Աստծո կողմից ինձ շնորհված ամեն օր արթնանալիս աղոթում եմ, որ նման ոճրագործություններ այլևս չկրկնվեն: Ամբողջ կյանքում պայքարել եմ խաղաղության և արդարության համար», համերգից հետո նշել է Սթիվի Ուանդերը:
Համերգի կազմակերպիչ «Էֆ Էմ Էս մեդիայի» համահիմնադիր Արամ Սարգսյանը ասուլիսի ժամանակ նշեց, որ նրանք նպատակ ունեն այդ համերգաշարին ներգրավել նաև Մադոննային և Էլթոն Ջոնին:

1 ноября в амфитеатре “Гибсон” в Лос-Анджелесе состоялся первый гала-концерт из цикла Never again, посвященный памяти жертв Геноцида армян. Концерт проходил под патронажем президента РА Сержа Саргсяна. Концерт в Лос-Анджелесе – только начало, акция будет продолжаться до 100-летия Геноцида армян. В концерте приняли участие всемирно известные певцы и музыканты Стиви Уандер, Малина Мой, Алексия Василеу, Эрик Бенет. Певица Флора Мартиросян, организовавшая концерт, получила особую благодарственную грамоту от конгрессмена США Брэда Шермана за особую и неоценимую работу для армянской диаспоры.
Руководителем постановочной части со стороны Армении был художественный руководитель Ереванского государственного театра пантомимы Жирайр Дадасян, а с американской – Сайленс Уайт. 8 декабря во время пресс-конференции в Ереване Дадасян заявил, что концерт прошел на самом высоком уровне.
“Каждый божий день я молюсь, чтобы подобные преступления не повторялись. Всю свою жизнь я боролся за мир и справедливость”, – сказал после концерта Стиви Уандер.
Организатор концерта – сооснователь фонда “Эф Эм Эс Медиа” Арам Саркисян отметил, что цель мероприятия – представить армянское искусство не только диаспоре, но и иностранцам.