«Ես հասկանում եմ, որ Եվրո-2012-ի մարզադաշտերում բոլոր ցանկացողների համար տեղ չի լինի: Սակայն երկրպագուների համար ես ունեմ նաև լավ նորություններ. հաջորդ ամառ դուք դեռևս կարող եք մասնակցել ֆուտբոլային խաղերին»,- ՈւԵՖԱ նախագահ Միշել Պլատինիի բառերը փոխանցում է rg.ru-ն:
Դեկտեմբերի 12 ՈւԵՖԱ-ի պաշտոնական կայքում մեկնարկում է Ուկրաինայում և Լեհաստանում 2012թ Եվրոպայի ֆուտբոլի առաջնության տոմսերի վաճառքը, որոնք նախապես պատվիրվել էին մրցաշարի մասնակից 16 հավաքականների երկրպագուների համար:
Եվրո-2012 տոմսային արշավի ընթացքում, մարտի 1-31, ՈւԵՖԱ-ի պաշտոնական կայքում գրանցվել է 12 մլն 149 հազար 425 պատվեր՝ աշխարհի տարբեր երկրների երկրպագուների կողմից:
Այսպիսով՝ տոմսերի 41% «կգնա» անմիջական վաճառքի ընթացքում, 14% բաժին կընկնի ՈւԵՖԱ-ի առաջատար և գովազդային գործընկերներին, 4% այն քաղաքի բնակիչներին, որտեղ անցկացվելու է հանդիպումը, նույքան տոմս էլ նախատեսվում է մրցումների հյուրերի համար, 3% կստանան ֆուտբոլային ընտանիքները, իսկ տոմսերի 2% VIP անձինք:
Քառորդ եզրափակչի և կիսաեզրափակչի հանդիպումների մասնակից- թիմերին բաժին կհասնի 5000-ական տոմս, իսկ եզրափակչում՝ 9000-ական:
Տոմսերի գինը կլինի 45-600 եվրո՝ կախված տեղից, իսկ դրանք առձեռն ստանալ հնարավոր կլինի նախապես պատվիրվող նամակների միջոցով՝ մրցաշարի սկզբից ոչ ավելի վաղ, քան 4 շաբաթը:
«Նրանց, ովքեր կուշանան ՈւԵՖԱ-ի տոմսերի գնման հարցում, խորհուրդ կտամ մասնակցել մեր գործընկերների բազմաթիվ միջոցառումներին: Որպես մրցանակ խաղարկվելու է մի քանի հազար տոմս և ես կոչ եմ անում ֆուտբոլի երկրպագուներին ռիսկի դիմել: Իսկ եթե դուք ապահովված մարդ եք, կարող եք գնել պրեմիում- փաթեթ և խաղերը դիտել հարմարավետ մթնոլորտում գործընկերների կամ ընկերների հետ»,- ասել է Պլատինին:

"Я понимаю, что мест на стадионах Евро-2012 на всех желающих не хватит. Но у меня есть и хорошие новости для болельщиков – попасть на футбол следующим летом вы еще можете", – слова президента УЕФА Мишеля Платини передает rg.ru.
12 декабря на официальном сайте УЕФА стартует продажа билетов на чемпионат Европы по футболу 2012 года в Украине и Польше, которые были зарезервированы для болельщиков 16 команд – участниц турнира. Всего за время билетной кампании Евро-2012, с 1 по 31 марта, на официальный сайт УЕФА поступило 12 миллионов 149 тысяч 425 заказов от футбольных болельщиков со всего мира.
Таким образом, 41% билетов "уйдет" через прямую продажу, 14% достанется коммерческим и рекламным партнерам УЕФА, 4% – жителям города, в котором проходит встреча, столько же билетов выделено для гостей соревнований, 3% получат футбольные семьи, а 2% билетов – VIP-персоны.
В четвертьфинальных и полуфинальных встречах командам-участницам достанется по 5000 билетов, а в финале – по 9000.
Стоить билеты будут от 45 до 600 евро в зависимости от мест, а получить их на руки можно будет не ранее чем за 4 недели до начала турнира заказными письмами.
“Тем, кто опоздает с покупкой билетов на сайте УЕФА, могу посоветовать принять участие в многочисленных акциях наших партнеров. В качестве приза будет разыгрываться несколько тысяч билетов, и я призываю любителей футбола рискнуть. Ну а если вы обеспеченный человек, то можете купить премиум-пакет и наблюдать матчи в уютной атмосфере с деловыми партнерами или друзьями”, – сказал Платини.