Մոսկվայում, Հեղափոխության հրապարակում դեկտեմբերի 11-ին բացվելու է աշխարհում առաջին սառցե թատրոնը: Ինչպես հայտնում է ռուսական ԻՏԱՐ-ՏԱՍՍ գործակալությունը, թատրոնն իր աշխատանքները սկսելու է «Ռուսական ձմեռ» փառատոնի շրջանակներում:
Թատերական ներկայացման մեջ օգտագործվելու է 4 մետրանոց սառցե տնակ, որը հանդիսատեսի աչքի առաջ կբնակեցվի սառցե կուսավորվող հերոսներով` մկնիկ, գորտ, արջ, նապաստան և այլ կենդանիներ: «Տնակը» ցուցադրվելու է օրական մեկ անգամ: «Ռուսական ձմեռ» փառատոնը մեկնարկել է դեկտեմբերի 1-ին և շարունակվելու է մինչև 2012 թ-ի հունվարի 19-ը:

В Москве на площади Революции 11 декабря откроется первый в мире Ледовый театр. Как сообщает ИТАР-ТАСС, театр начнет свою работу в рамках рождественского фестиваля "Русская зима".
Он представляет собой четырехметровый ледяной теремок, в который на глазах у зрителей заселятся светящиеся и говорящие персонажи из льда – мышка, лягушка, зайчик, лисичка, волчонок и медведь. Сказка "Теремок", поставленная на глазах у зрителей, будет демонстрироваться впервые в мире. Представления будут проходить несколько раз в день.
Ежегодный московский рождественский фестиваль "Русская зима", открытый 1 декабря, будет работать до 19 января 2012 года.