Կիևում և Վարշավայում ֆան-հյուպատոսություններ կստեղծվեն Եվրոպայի 2012 թվականի ֆուտբոլի առաջնության անցկացման ժամանակ երկրպագուներին օգնելու համար:
«Դրանք այն հաստատություններն են, որտեղ փորձառու երկրպագուներ են գտնվելու, կգործեն թեժ գծեր, որոնցով կկարողանան դիմել առաջնության հանդիպումներին ժամանած բոլոր երկրպագուները»,- ասել է Ուկրաինայի ԱԳՆ հյուպատոսական ծառայության բաժնի տնօրեն Անդրեյ Օլեֆիրովը:
Ուկրաինայի ԱԳՆ տեղեկատվության համաձայն, Ուկրաինայում այն երկրների բոլոր հյուպատոսությունները, որոնց թիմերը մասնակցելու են EURO-2012-ին, կաշխատեն «նոն-ստոպ» ռեժիմով, հաղորդում է day.kiev.ua-ը:
Օլեֆիրովը նշել է, որ հյուպատոսությունների շուրջօրյա աշխատանքը պայմանավորված է նրանով, որ այդ երկրների քաղաքացիների մոտ որևէ խնդրի ծագման դեպքում դիվանագետներն անմիջապես կարողանան աջակցել դրանց լուծմանը:

В Киеве и Варшаве создадут фан-консульства для помощи болельщикам во время проведения чемпионата Европы по футболу 2012 года.
"Это те помещения, где будут находиться опытные болельщики, будут функционировать горячие линии, куда смогут обратиться все болельщики, приехавшие на матчи чемпионата", – сказал директор департамента консульской службы МИД Украины Андрей Олефиров.
По информации МИД Украины, все консульства в Украине тех стран, команды которых будут участвовать на EURO-2012, будут работать в режиме "нон-стоп", передает day.kiev.ua.
Олефиров отметил, что круглосуточная работа консульств обусловлена тем, чтобы в случае возникновения у граждан этих стран каких-либо проблем дипломаты сразу могли посодействовать в их решении.