Կիևում և Վարշավայում ֆան-հյուպատոսություններ կստեղծվեն Եվրոպայի 2012 թվականի ֆուտբոլի առաջնության անցկացման ժամանակ երկրպագուներին օգնելու համար:
«Դրանք այն հաստատություններն են, որտեղ փորձառու երկրպագուներ են գտնվելու, կգործեն թեժ գծեր, որոնցով կկարողանան դիմել առաջնության հանդիպումներին ժամանած բոլոր երկրպագուները»,- ասել է Ուկրաինայի ԱԳՆ հյուպատոսական ծառայության բաժնի տնօրեն Անդրեյ Օլեֆիրովը:
Ուկրաինայի ԱԳՆ տեղեկատվության համաձայն, Ուկրաինայում այն երկրների բոլոր հյուպատոսությունները, որոնց թիմերը մասնակցելու են EURO-2012-ին, կաշխատեն «նոն-ստոպ» ռեժիմով, հաղորդում է day.kiev.ua-ը:
Օլեֆիրովը նշել է, որ հյուպատոսությունների շուրջօրյա աշխատանքը պայմանավորված է նրանով, որ այդ երկրների քաղաքացիների մոտ որևէ խնդրի ծագման դեպքում դիվանագետներն անմիջապես կարողանան աջակցել դրանց լուծմանը:

Consulates for football fans will be created to help fans during the hosting of the Uefa Euro 2012 in Kyiv and Warsaw.
"These are to be premises with experienced fans and hot lines, where all fans who came to matches of the championship, may receive consultations," Director of the Consular Service Department of the Ukrainian Foreign Ministry Andriy Olefirov said during a press club in Kyiv.
Moreover, due to the findings of the Foreign Ministry, all consulates in Ukraine of those countries that are to participate in Euro 2012 will work 24-hours, Kyiv Post reported.