Դեկտեմբերի 18-ին Լոս Անջելեսում տեղի է ունենալու սոպրանո Իզաբել Բայրաքդարյանի և իր ամուսին, դաշնակահար, կոմպոզիտոր Սերուժ Քրաջյանի համատեղ համերգը: Ինչպես հայտնում է Ասպարեզը, սպասվում է գեղեցիկ համերգ` շքեղ բեմադրությամբ:
Նրանք կատարելու են Խաչատրյանի, Բաբաջանյանի, Կոմիտասի, Բերլիոզի, Պիացոլայի, Լիստի և այլ հեղինակների ստեղծագործություններ: Զույգն այս տարի ելույթ է ունեցել Ֆրեզնոյում այս տարի սեպտեմբերին:
Իզաբել Բայրաքդարյանը ծնվել է 1974 թ-ին Լիբանանում: Վաղ մանկությունից երգել է Լիբանանի հայկական եկեղեցական երգչախմբում եւ ծնողների հետ Կանադա տեղափոխվելուց հետո շարունակել է ելույթ ունենալ Տորոնտոյի հայկական եկեղեցական երգչախմբում: Միաժամանակ ուսանելով օպերային երգն ու բիոինժեներիան` որպես հիմնական մասնագիտություն` Իզաբելն ընտրեց երգը եւ չսխալվեց: Ուսման ավարտից քիչ առաջ նրա երգեցողությունը Ռավենիայի փառատոնին լսեցին Չիկագոյի Lyric Opera-ի ղեկավարները, եւ արդյունքում երգչուհին հրավիրվեց մասնակցելու Ուիլյամ Բոլկոմի «A View From The Bridge» օպերային: Նա մեծ հաջողության է հասել 2000 թ-ին Պլասիդո Դոմինգոյի Օպերալիա մրցույթում հաղթելուց հետո: Նա կատարել է «Մատանիների տիրակալը: երկու աշտարակ» և Ատոմ Էգոյանի «Արարատ» ֆիլմերի երգերը: Ելույթ է ունեցել աշխարհի ամենահեղինակավոր բեմերում (Մետրոպոլիտան, Լա Սկալա և այլն): Ներկայացված է եղել հեղինակավոր «Գրեմմի» մրցանակին:

9 Декабрь 2011 - 08:27 AMT
18 декабря в Лос-Анджелесе состоится концерт, на котором сопрано Изабель Байракдарян выступит со своим супругом – пианистом, композитором Серужем Краджяном. Как сообщает “Аспарез”, ожидается замечательный концерт в прекрасной постановке.
Супруги исполнят произведения Хачатуряна, Бабаджаняна, Комитаса, Берлиоза, Пьяццоллы, Листа и других композиторов. В сентябре этого года они выступили с концертом во Фрезно.
Изабель Байракдарян родилась в 1974 году в Ливане. С раннего детства пела в церковном хоре армянской церкви в Ливане. После переезда вместе с родителями в Канаду она продолжила петь в церковном хоре армянской церкви в Торонто. Изабель Байракдарян одновременно изучала оперное пение и занималась биоинженерией, как основной профессией. Однако Изабель выбрала пение и не ошиблась. Ее исполнение услышали руководители Lyric Opera в Чикаго во время фестиваля в Равинии и пригласили певицу принять участие в опере Уильяма Болкома “A View From The Bridge”. Большого успеха она добилась после победы в конкурсе “Пласидо Доминго Operalia ” в 2000 году. Она является исполнительницей синглов к кинофильмам “Властелин колец. Две башни” и “Арарат” Атома Эгояна. Певица выступала на известных сценах (Метрополитен, Ла Скала и др.), была представлена на премию “Грэмми”.