Դեկտեմբերի 9-ին Երևանում տեղի է ունեցել Համահայկական խաղերի միջազգային կոմիտեի գլխավոր վեհաժողովի նիստը: Կոմիտեի նախագահ Իշխան Զաքարյանն ամփոփել է օգոստոսի 14-21 տեղի ունեցած Համահայկական խաղերի արդյունքները, որոնց մասնակցեց 3240 մարզիկ 125 քաղաքից:
Ըստ Զաքարյանի, խաղերի անցկացման համար հատկացվել էր 206 մլն 670 հազ դրամ, որից 80 մլն պետբյուջեից, իսկ մնացածը տրամադրել են հովանավորները: «80 մլն 49 մլն մենք վերադարձրել ենք պետբյուջե, քանի որ ծախսել ենք ընդամենը 31 մլն: Հովանավորների միջոցներից ծախսվել է 114 մլն, մյուս մասը մնացել է մեր հաշվեհամարին և կծախսվի այլ միջոցառումների կազմակերպման համար»,-հայտարարել է Համահայկական խաղերի միջազգային կոմիտեի նախագահը:
Հայաստանի նախագահի հրամանագրով 5-րդ խաղերի բարձր մակարդակով կազմակերպման ու անցկացման համար 10 մարդ արժանացել է շնորհակալագրերի:

9 Декабрь 2011 - 08:39 AMT
9 декабря в Ереване состоялось заседание главной ассамблеи международного комитета Панармянских игр. Президент комитета Ишхан Закарян подвел итоги пятых Панармянских игр, которые состоялись 14 – 21 августа, и в котором приняли участие 3240 спортсменов из 125 городов.
По словам Закаряна для проведения игр было выделено 206 млн 670 тыс. драмов, 80 млн из которых из госбюджета РА, а остальные предоставили спонсоры. “Из 80 млн 49 млн мы вернули в госбюджет, поскольку потратили всего 31 млн. Из спонсорских денег потратили 114 млн, остальная часть на нашем счету и потратим для следующих мероприятий”,- заявил президент международного комитета Панармянских игр.
По приказу президента Армении Сержа Саркисяна за организацию и высокий уровень проведенных пятых игр благодарственные грамоты получили около десяти человек.