Դեկտեմբերի 9-ին Երևանում տեղի է ունեցել Համահայկական խաղերի միջազգային կոմիտեի գլխավոր վեհաժողովի նիստը: Կոմիտեի նախագահ Իշխան Զաքարյանն ամփոփել է օգոստոսի 14-21 տեղի ունեցած Համահայկական խաղերի արդյունքները, որոնց մասնակցեց 3240 մարզիկ 125 քաղաքից:
Ըստ Զաքարյանի, խաղերի անցկացման համար հատկացվել էր 206 մլն 670 հազ դրամ, որից 80 մլն պետբյուջեից, իսկ մնացածը տրամադրել են հովանավորները: «80 մլն 49 մլն մենք վերադարձրել ենք պետբյուջե, քանի որ ծախսել ենք ընդամենը 31 մլն: Հովանավորների միջոցներից ծախսվել է 114 մլն, մյուս մասը մնացել է մեր հաշվեհամարին և կծախսվի այլ միջոցառումների կազմակերպման համար»,-հայտարարել է Համահայկական խաղերի միջազգային կոմիտեի նախագահը:
Հայաստանի նախագահի հրամանագրով 5-րդ խաղերի բարձր մակարդակով կազմակերպման ու անցկացման համար 10 մարդ արժանացել է շնորհակալագրերի:

On December 9, Yerevan hosted the sitting of the general assembly of the international committee of Pan-Armenian Games to summarize the results of Aug 14-21 games.
According to committee president Ishkhan Zakaryan, AMD 206,67mln was allocated to organize the event, with AMD 80mln provided by the government and the rest of the sum procured through sponsors.
“With AMD 145mln spent on the event and AMD 49mln returned to state budget, the remaining sum will be allocated to next year’s Games,” the committee president said.
10 people were awarded with Armenian President’s letters of commendation for organising the games on a high scale.