Այսուհետ սմարթֆոնների օգտագործողները կարող են իրենց սմարթֆոնի հետ կապված տեխնիկական աջակցություն ստանալ ոչ միայն Orange- խանութների Orange Care անկյուններում, այլև նոր հեռախոսային ծառայության միջոցով, տեղեկացնում են Orange Արմենիայի մամլո ծառայությունից։
Այս ծառայությունից օգտվելու համար անհրաժեշտ է պարզապես Orange հեռախոսահամարից հավաքել 500:
Վերապատրաստված տեխնիկական անձնակազմը պատրաստ է օգնել զանգահարողներին կատարել ցանցի տվյալների, էլ. փոստի, ստեղնաշարի, լեզվի, ժամի և օրվա կարգավորումները սմարթֆոնում, ինչպես նաև ցուցաբերել այլ տեխնիկական աջակցություն: Ծառայությունը վճարովի է. մեկ րոպեի արժեքն է 150 դրամ, իսկ գանձումը կատարվում է ըստ վայրկյանների:
«Սմարթֆոնների արագ տարածմանը զուգընթաց` Orange-ը ցանկանում է դառնալ իր բաժանորդների ուղեկիցը թվային աշխարհում: Ընկերությունը հասկանում է այն դերը, որ կարող է ունենալ իր բաժանորդների ամենօրյա կյանքում` նաև օգնելով և հնարավորություն տալով օգտագործել “խելացի” սարքերի բոլոր հնարավորությունները»,- ասաց Orange-ի գլխավոր տնօրեն Բրունո Դյութուան:

9 Декабрь 2011 - 09:15 AMT
Отныне владельцы смартфонов могут воспользоваться технической поддержкой не только в уголках “Orange Care” магазинов “Orange”, но и с помощью новой телефонной службы, сообщают в пресс-службе компании “Orange Армения”.
Для того чтобы воспользоваться данной услугой, необходимо с телефонного номера оператора Orange набрать число 500. Профессиональный технический персонал готов помочь абонентам отрегулировать настройки данных сети, электронной почты, клавиатуры, языка, времени и даты в смартфонах, а также оказать другую техническую помощь. Служба платная: стоимость одной минуты – 150 драмов, оплата начисляется по секундам.
“Наряду с быстрым распространением смартфонов “Orange Армения” желает стать путеводителем своих абонентов в цифровом мире. Компания понимает ту роль, которую она может сыграть в повседневной жизни своих абонентов, а также содействие в использовании всех возможностей “умных” устройств”, – сказал генеральный директор компании “Orange Армения” Бруно Дютуа.