Դոնեցկի «Շախտյորը» Ուկրաինայի ֆուտբոլի առաջնության 20-րդ տուրում 4:0 հաշվով վստահ հաղթանակ է տարել «Կրիվբասի» նկատմամբ: Դոնեցկի թիմի կազմում իր հերթական գոլն է խփել հայ կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանը: Գոլեր խփել են նաև Դուգլաս Կոստան, Ժադսոնը և Լուիս Ադրիանոն:
Դոնեցկյան թիմի մարզիչ Միրչա Լուչեսկուն ընդգծել է, որ նա գոհ է հերթական 3 միավորներից և իր թիմը շարունակում է լավ արդյունքների շարքը: Իսկ հայ ֆուտբոլիստի մասին Լուչեսկուն ասել է հետևյալը. «Նա արագ գրոհող ֆուտբոլիստ է, որը գիտի թե ինչպես գործել: Մենք գիտենք նրա բոլոր որակները՝ ինչպես դրական, այնպես էլ բացասական: Նա խաղում է այնտեղ, որտեղ թիմը նրա կարիքն ունի: Մխիթարյանը հիմնական կազմի խաղացող է, իսկ դա արդեն լավ է: Եթե պետք լինի նրան օգտագործել որպես պաշտպան, նա խաղում է նաև այնտեղ. չէ՞ որ նա ունիվերսալ ֆուտբոլիստ է: Եթե ես Մխիթարյանին վստահում եմ բոլոր խաղերին, նշանակում է, որ ես նրանից գոհ եմ և որ նրա օգտակար գործողության գործակիցը համապատասխանում է մեր թիմին»: «Շախտյորը» հավաքել է 51 միավոր և մրցաշարի առաջին շրջանը եզրափակել է երկրորդ տեղում, իսկ 52 միավորով առաջատարն է Կիևի «Դինամոն»:

12 Декабрь 2011 - 06:43 AMT
Донецкий “Шахтер” в 20 туре чемпионата Украины по футболу одержал уверенную победу над “Кривбассом” со счетом 4:0. В составе донецкой команды свой очередной гол забил армянский полузащитник Генрих Мхитарян. Голы забили так же Дуглас Коста, Жадсон и Луис Адриано.
Наставник донецкой команды Мирча Луческу отметил, что он доволен oчередными 3 очками и его команда продолжает серию хороших результатов. А про армянского футболиста Луческу сказал следующее: " Он быстрый атакующий футболист, который знает, как действовать. Мы знаем все его качества – как положительные, так и отрицательные. Он играет там, где он нужен команде. Мхитарян – игрок основного состава, это уже хорошо. Если нужно будет его использовать защитником – он действует и там, ведь это универсальный футболист. Если я доверяю Мхитаряну во всех матчах, то значит, что я им доволен и что его коэффициент полезного действия соответствует нашей команде”.
“Шахтер” набрал 51 очко и первый круг чемпионата завершил на втором месте, с 52 очками лидирует киевское “Динамо”.