Դոնեցկի «Մետալուրգի» և Հայաստանի հավաքականի ֆուտբոլիստ Գևորգ Ղազարյանը Ուկրաինայի առաջնությունում «Զարյային» 3:0 հաշվով ջախջախելուց հետո նշել է, որ իրենք որակապես լավ էին պատրաստվել այդ հանդիպմանը: «Մեզ ձեռնտու էր միայն հաղթական արդյունքը, և մենք հասանք դրան: Գարնանը մեզ հետաքրքիր հանդիպումներ են սպասում, և մենք բոլորում պայքարելու ենք հաղթանակի համար: Մենք բոլորս հոգնել ենք, բայց կարծում եմ, որ արժանի հաղթանակ տարանք»,- ֆուտբոլիստի խոսքն է մեջբերում «Մետալուրգի» պաշտոնական կայքը:
Ղազարյանը խոստովանել է, որ ինքը կարող է ավելի լավ խաղալ և հույս ունի հետագայում ավելի շատ օգնել «Մետալուրգին» դրական արդյունքի հասնելու գործում:
«Մետալուրգը» ձմեռային արձակուրդ է մեկնել և առաջնության երկրորդ մասին կշարունակի պատրաստվել հունվարի 11-ից:

Футболист донецкого “Металлурга” и сборной Армении Геворг Казарян отметил после разгрома Зари” со счетом 3:0 в чемпионате Украины, что они качественно подготовились к этой встрече. “ Нас устраивал только победный результат, и мы его добились. Теперь весной нас ожидают интересные матчи, и мы будем во всех сражаться за победу. Мы все устали, но, думаю, что заслуженно выиграли”,- цитирует футболиста официальный сайт “Металлурга”.
Казарян признался, что он может играть еще лучше и надеется в дальнейшем больше помогать “Металлургу” добиваться положительного результата.
“Металлург” отправился на зимние каникулы и продолжит готовиться ко второй части чемпионата с 11 января.