LiveJournal բլոգային հարթակը փորձարկում է նոր ինտերֆեյսով մեկնաբանությունների պատուհանը։ Այս մասին գրում է Lenta.ru-ն։
Մեկնաբանությունների նոր ձևն աշխատում է AJAX տեխնոլոգիաների օգտագործմամբ։ Յուրաքանչյուր թողնված մեկնաբանություն երևում է որպես նոր։ Բացի դրանից մեկնաբանություն թողնելու պատուհանում հայտնվել է նկարներ, հղումներ, տեսանյութեր և այլ ֆայլեր կցելու հնարավորություն։ Յուրաքանչյուր մեկնաբանող մեկնաբանություն թողնելիս կարող է ընտրել իր նախընտրելի ավատարը։
Մկնիկի կուրսորը մեկնաբանության վրա պահելիս, հայտնվում են «ջնջել», «նշել որպես սպամ», «թաքցնել», «սառեցնել» և «հետևել» ֆունկցիաների կոճակները։
Բացի այս ամենից վճարովի ծառայություններից օգտվող օգտագործողները կարող են խմբագրել մեկնաբանությունը։
LiveJournal մեկնաբանությունների այս թարմացված տարբերակը հասանելի է «lj-ru-beta» LiveJournal-յան համայնքի մասնակիցներին։
Հիշենք, որ LiveJournal-ի նորանշանակ ղեկավար Իլյա Դրոնովի նոյեմբերի 19-ին հայտնել էր, որ SUP-ը պատրաստվում է ամբողջությամբ վերափոխել LiveJournal-ի ինտերֆեյսը 2012-ի ընթացքում։

В блогохостинге LiveJournal началось тестирование нового дизайна формы комментирования. Об этом пишет Lenta.ru.
Новая форма комментирования работает с использованием AJAX-технологии и не требует перезагрузки страницы для выполнения операций с записями. Так, к примеру, удобнее стали массовые действия с комментариями – удаление, разворачивание и сворачивание. Каждый добавленный комментарий помечается как новый, но после перезагрузки страницы пометки снимаются. Кроме того, в форме добавления комментариев предусмотрена возможность встраивания ссылок, изображений и видео.
При наведении курсора на текст комментария появляются функциональные кнопки "Удалить", "Пометить как спам", "Скрыть", "Заморозить" и "Проследить". Пользователи платных и постоянных услуг смогут также редактировать комментарии.
Обновленная форма доступна участникам сообщества “lj-ru-beta”, членом которого может стать любой желающий.
О планах ввести новый интерфейс и отказаться от рекламы Илья Дронов рассказал 19 ноября на встрече с блогерами.