Դեկտեմբերի 17-ին Երևանի «Մոսկվա» կինոթատրոնում տեղի կունենա ռեժիսոր Ավագ Ավագյանի «Դուռը բաց» հայկական կոմեդիայի պրեմիերան: Այդ մասին PanARMENIAN.Net-ին հաղորդել են կինոթատրոնում: Գլխավոր դերերում Հովհաննես Ազոյանն ու Արսեն Գրիգորյանն են: Ֆիլմի նկարահանումները, որի դեպքերը ծավալվում են 2008թ. օգոստոսյան պատերազմի ժամանակ, տևել են 40 օր և տեղի են ունեցել Հայաստանն ու Վրաստանը կապող ճանապարհներին:
Ինչպես ավելի վաղ հայտնել էր Ավագ Ավագյանը, «Դուռը բաց» ֆիլմը պատերազմի պայմաններում խաղաղության որոնումների մասին է: «Ազգերն ուզում են և ապրում են միասին` ռուսները, վրացիները, ամերիկացիները, հայերն ու ադրբեջանցիները: Պատերազմական վիճակը համեմված է կովկասյան կոլորիտով: Ֆիլմում չկան կեղծ հերոսներ: Բոլորն իրական կերպարներ են իրական իրավիճակում»,- ասել է Ավագյանը:

17 декабря в Ереване в кинотеатре “Москва” состоится премьера армянского комедийного фильма “Открой дверь” режиссера Авага Авагяна. Об этом PanARMENIAN.Net сообщили в кинотеатре. В главных ролях Оганес Азоян и Арсен Григорян. Съемки фильма, действие которого разворачивается на фоне августовской войны 2008 года, длились 40 дней и проходили на дорогах, связывающих Армению и Грузию.
Как ранее заявил Аваг Авагян, фильм «Отрытая дверь» – поиск мира в условиях войны. «Нации хотят жить и живут вместе – русские, грузины, американцы, армяне и азербайджанцы. Ситуация войны приправлена кавказским колоритом. В фильме нет фальшивых героев. Все реальные образы в реальной ситуации», – сказал режиссер фильма Аваг Авагян.