Այսօր Orange Արմենիա ընկերությունը ներկայացրեց Orange Բլոգը՝ իր նոր բլոգային հարթակը՝ orangeblog.am-ը, որտեղ յուրաքանչյուր ոք կարող է իր սեփական միջավայրը ստեղծել՝ հրապարակելով այնտեղ նկարներ, տեսանյութեր և կատարել գրառումներ։
Հարթակը տարբերվում է բոլոր հարթանկներից նրանով, որ յուրաքանչյուր ոք կարող է տեղում լուսատեսանկարել և SMS կամ MMS հաղորդագրության միջոցով նկարածը միանգամից հրապարակել սեփական միջավայրում։
«Մենք շեշտը դրել ենք պարզության վրա, այն մատչելի է բոլորի համար։ Orange-ի բոլոր աշխարհագրական երկրների շարքում Հայաստանն առաջինն է, ուր նման բան է հիմնում։ Մենք ցանկանում ենք խթանել հայերեն լեզվով էլեկտրոնային բովանդակության զարգացումն և տարածումը։ Դրա վառ օրինակներից էր Armnet 2011-ը, իսկ հիմա էլ այս նոր Orange Բլոգ բլոգային հարթակը»,-նշեց Orange Արմենիայի գլխավոր տնօրեն Բրունո Դյութուան։
Orange բլոգային հարթակում յուրաքանչյուր Orange-ի բաժանորդ ունի 2 ԳԲ անվճար ծավալ, իսկ ոչ Orange բաժանորդները 100ՄԲ։ Orange-ի բաժանորդները 2564 կարճ համարին կարող են SMS կամ MMS ուղարկել, այդպես կատարվում է լուսանկարի, գրառման կամ տեսանյութի վերբեռնում Orange բլոգային հարթակում և թարմացվում բաժանորդի էջը բլոգային հարթակում։ Յուրաքանչյուր ուղարվող SMS-ները և MMS-ներն անվճար են Orange-ի բաժանորդների համար։
Orange Արմենիայի Մարքեթինգի տնօրեն Արամ Մկրտչյանի խոսքով, բոլոր նրանց համար, ովքեր չունեն համակարգիչներ, բլոգային հարթակի շնորհիվ նույնպես կարողանում են իրենց բլոգն ունենալ։ «Հարթակը նախևառաջ սեփական լուսանկարները, նոթերն ու տեսանյութերը պահուստավորելու տեղ է, ապա կիսելու հանրության հետ»։
Orange Բլոգ բլոգային հարթակ նախագծի ղեկավար Սուրեն Ազատյանը ներկայացրեց հարթակի ֆունկցիաներն ու հնարավորությունները։ «Բլոգը եռալեզու է։ Այստեղ կան բլոգային հարթակներին բնորոշ բոլոր հնարավորությունները՝ մեկնաբանություններ թողնելու, ջնջելու, որոնելու, սիրելի բլոգ ընտրելու և այլն»,-նշեց նա։

13 декабря компания “Orange Армения” представила свою новую блоговую платформу orangeblog.am, в которой каждый может создать свою собственную среду, публикуя в ней фотографии, видеоматериалы и личные записи.
Платформа отличается от других тем, что любой желающий сможет сделать фотографии и сразу на месте с помощью SMS или MMS-сообщения опубликовать их в собственной среде.
“Мы делаем ставку на простоту, платформа доступна абсолютно для всех. Среди всех стран, где есть Orange, Армения – первая страна, в которой мы задействовали подобную услугу. Мы хотим поддержать развитие и распространение электронного содержания на армянском языке. Ярким примером этого служит “Armnet 2011”, а теперь и платформа “Orange Блог”, – отметил генеральный директор компании “Orange Армения” Бруно Дютуа.
В блоговой платформе Orange каждый абонент будет иметь объем памяти 2 Гб бесплатно, а не являющиеся абонентами Orange получат 100 Мб. Абоненты Orange могут отправить на короткий номер 2564 SMS или MMS, и таким образом можно сделать загрузку фотографии, видеоматериала или записей в блоговой платформе Orange. Для абонентов Orange отправление SMS или MMS-сообщений бесплатное.
Директор по маркетингу компании “Orange Армения” Арам Мкртчян сказал, что даже те, у кого нет компьютеров, благодаря блоговой платформе, смогут стать владельцами собственного блога: “Платформа прежде всего является местом резервирования фотографий, записей, заметок, видеоматериалов, которыми можно будет поделиться со всеми”.
Руководитель проекта “Orange Блог” Сурен Азатян рассказал о функциях и возможностях платформы. “Блог – трехязычный. Здесь есть все возможности, свойственные блоговым платформам: комментарии, удаление или поиск, выбор предпочитаемого блога и т.д.”, – отметил он.