Դեկտեմբերի 13-ին Համբուրգում տեղի ունեցավ «Աղքատության դեմ» թվով 9-րդ խաղը, որը միավորեց լեգենդար ֆուտբոլիստներ Ռոնալդոյին, Զիդանին, Ֆիգուին, Սոլգադոյին, Կանավարոյին, Դրոգբուին ու այլ հայտնի մարզիկների: Մարզիկները ՄԱԿ Զարգացման ծրագրի բարի կամքի դեսպաններ են:
Չնայած նրան, որ Ռոնալդոն ու Զիդանը ավարտել են պրոֆեսիոնալ կարիերան, նրանք մեծ պատրաստակամությամբ են մասնակցում բարեգործական ակցիաներին:
«Ռոնալդոն և Զիդանը» թիմը 5:4 հաշվով հաղթել է «Համբուրգի» աստղերին»:
Համբուրգում կայացած ընկերական հանդիպման նպատակն էր միջոցներ հավաքել օգնելու համար Աֆրիկյան պոզի երկրների սովից տառապող բնակիչներին : Վաճառվել էր «Աղքատութայն դեմ խաղի» 30 հազար տոմս:

13 декабря в Гамбурге состоялся уже девятый по счету “Матч против бедности”, объединивший легендарных футболистов Роналдо, Зидана, Фигу, Сольгадо, Канаваро Дрогбу и других знаменитостей. Спортсмены являются Послами доброй воли Программы развития ООН (ПРООН).
Несмотря на то, что Роналдо и Зидан завершили профессиональную карьеру, они с большой готовностью принимают участие в благотворительных акциях.
Команда "Друзья Роналдо и Зидана" со счетом 5:4 победила "Звезд "Гамбурга".
Цель нынешней товарищеской встречи в Гамбурге – собрать средства для помощи голодающим жителям стран Африканского Рога. На “Матч против бедности” было продано около 30 тысяч билетов.