ՈւԵՖԱ-ի նախագահ Միշել Պլատինին գնահատել է Ուկրաինայի՝ Եվրոպայի 2012թ առաջնության անցկացման պատրաստությունը: Նրա խոսքով, երկիրն արդեն գրեթե ամբողջությամբ իրականցրել է մրցաշարի նախապատրաստական ծրագիրը: «Երկարատև մարտահրավեր էր նետվել: Սակայն կարծում եմ, որ EURO-2012 Ուկրաինայում անցկացնելու գաղափարը լավն էր: Նշեմ, որ Ուկրաինան 95 տոկոսով պատրաստ է առաջնությանը»,- Պլատինիի խոսքը փոխանցում է sport-express.ru-ն:
Եվրոպայի 14-րդ առաջնությունը հունիսի 8-ից հուլիսի 1-ը կանցկացվի Ուկրաինայում և Լեհաստանում: А խմբում կխաղան Լեհաստանը, Հունաստանը,Ռուսաստանը, Չեխիան, В խմբում հանդես կգան Նիդերլանդները, Դանիան, Գերմանիան և Պորտուգալիան, С խմբում ներառվել են Իսպանիան, Իտալիան, Իռլանդիան և Խորվաթիան, իսկ Ուկրաինան, Ֆրանսիան և Անգլիան ներառվել են D խմբում:

14 Декабрь 2011 - 07:54 AMT
Президент УЕФА Мишель Платини оценил степень готовности Украины к проведению чемпионата Европы-2012. По его словам, страна уже практически полностью осуществила план подготовки к турниру.
“Был брошен долгосрочный вызов. Но я считаю, что идея провести EURO-2012 в Украине была хорошей. Отмечу, что Украина готова к чемпионату на 95 процентов”,- слова Платини передает sport-express.ru.
14 чемпионат Европы пройдет с 8 июня по 1 июля 2012 года в Украине и Польше. В чемпионате выступят 16 сборных. В группе А сыграют Польша, Греция, Россия, Чехия, в группу В попали Нидерланды, Дания, Германия и Португалия. Испания, Италия, Ирландия и Хорватия сыграют в группе С, а Украина, Швеция, Франция и Англия – в группе D.