Google-ը հայտնել է, որ նվիրաբերում է 11,5 մլն դոլար 21-րդ դարում ստրկության դեմ պայքարող կոալիցիաներին։ Աշխարհում այսօր կա մոտ 27 միլիոն ստրկության ենթարկվող մարդ։ Այս մասին գրում է The Associated Press-ը։
Google-ն ասել է, որ այս գումարը նվիրաբերել է ստուգված ընկերությունների, որոնք զբաղվում են բռնաբարության, ստրկության դեմ պայքարով և մարդու իրավունքենրի պաշտպանության քարոզչությամբ։
Այս գումարներն ուղղված են լինելու վերացնելու ստրկությունը ողջ աշխարհում և համապատասխան օրինագծերի մշակմանը։
Օրիանկ նշված նվիրաբերվող գումարից 3,5 մլն դոլար հատկացվելու է Հնդկաստանում ստրկության դեմ պայքարին, 1,7մլն դոլար հատկացվելու է մի քանի մանր կազմակերպությունների, որոնք նույնպես պայքարում են ստրկության դեմ, 1,7 մլն դոլար ամերիկացիներին՝ ստրկությունը կանխելու նպատակով և այլն։

Компания Google заявила, что предоставляет 11,5 млн долларов коалициям, борющимся против рабства в 21 веке. В мире на сегодня проживает 27 миллионов человек, находящихся в рабстве. Об этом пишет The Associated Press.Google отметила, что средства она предоставила проверенным компаниям, занимающимся борьбой против рабства и насилия, а также пропагандой защиты прав человека.
Эти средства будут направлены на разработку законов, способных искоренить рабство во всем мире.
3,5 миллиона долларов из этой суммы пойдут на борьбу против рабства в Индии, 1,7 млн долларов – нескольким малым организациям, которые также ведут борьбу с этим явлением и т.д.