«Մենք դեռ Ծանրամարտի միջազգային ֆեդերացիայից ծանրորդներ Գևորգ Պողոսյանի ու Էլեն Գրիգորյանի դոպինգ-թեստերի դրական պատասխաններ չենք ստացել»,-լրագրողների հետ զրույցում հայտարարել է Հայաստանի Ծանրամարտի ֆեդերացիայի նախագահ Սամվել Խաչատրյանը:
Ըստ նրա, դեկտեմբերի 10-ին WADA կազմակերպությունը պետք է ներկայացներ արդյունքները, սակայն վերջնականապես դեռ ոչինչ պարզ չէ:
«Մենք բողոքարկեցինք այդ որոշումը և միջազգային ֆեդերացիայում, և WADA-ում, քանի որ ըստ կանոնների նրանք պետք է Եվրոպայի առաջնությունից 40 օր անց ստուգեն անալիզներն ու պատասխան տան, սակայն, պատասխանը ստացվեց միայն վեց ամիս անց»,-ասել է Խաչատրյանը:
2011թ. Եվրոպայի առաջնությունում Գևորգ Պողոսյանը ու Էլեն Գրիգորյանը համապատասխանաբար զբաղեցրին 3-րդ և 2-րդ տեղերը: Եթե թեստի պատասխանը դրական լինի, նրանք կզրկվեն մեդալներից, նրանց սպառնում է 4 տարվա որակազրկում:

Weightlifters Gevorg Poghosyan and Elen Grigoryan haven’t been proven positive for doping use, with the doping case investigation in progress, according to Armenian Weightlifting Federation president.
As Samvel Khachatryan told a news conference in Yerevan, the World Anti-Doping Agency (WADA) was to submit investigation results by Dec 10, yet no comment was provided.
2011 European Championship 2nd and 3rd place winners Elen Grigoryan and Gevorg Poghosyan were charged with doping use. If tested positive for doping use they’ll be facing 4- year disqualification.