Դեկտեմբերի 20-ին Նորամուծության և ձեռներեցության ազգային կենտրոնում կկայանա սեմինար «Ինտերնետ մարքեթինգային լուծումների կիրառումը տեղեկատվության ոլորտում» խորագրով։ Այս մասին տեղեկացնում են ՀՀ էկոնոմիկայի նախարարությունից։
Այն նպատակն ունի աջակցել կազմակերպություններին ժամանակակից տեղեկատվական և հեռահաղորդակցության գործիքներով՝ շահառուների հետ հեշտ հաղորդակցվելու, նրանց շրջանում տեղեկատվության տարածման, նոր օգտվողներ ներգրավելու և կազմակերպության գործունեությունը նոր մակարդակի հասցնելու համար:
Ելույթով հանդես կգա «INSIGHT» Ինտերնետ մարքեթինգային ընկերության տնօրեն Հայկ Ղազարյանը, որը կներկայացնի հատուկ մարքեթինգային և տեխնիկական լուծումներ գրադարանների, տեղեկատվական ոլորտի և այլ շահագրգիռ կազմակերպությունների համար:
Մարքեթինգային գործիքների կիրառման իրենց փորձը կներկայացնեն ԱՄՆ դեսպանության Տեղեկատվական կենտրոնի տնօրեն` Ներսես Հայրապետյանը և Հայաստանի Ամերիկյան համալսարանի գրադարանի ներկայացուցիչ` Անի Մինասյանը:

20 декабря в Национальном центре инноваций и предпринимательства будет проведен семинар на тему “Использование Интернет-маркетинговых решений в информационной сфере”. Об этом сообщают в Министерстве экономики РА.
Цель семинара – поддержка организаций инструментами современных ИТТ, более успешное сотрудничество с заинтересованными компаниями, вовлечение новых пользователей, достижения нового уровня деятельности данных организаций.
На семинаре выступит директор Интернет-маркетинговой компании “INSIGHT”Айк Казарян, который представит специальные маркетинговые и технические решения для библиотек, организаций, компаний, заинтересованных в развитии сферы ИТ.
Свой опыт использования маркетинговых инструментов представят директор Информационного центра Посольства США Нерсес Айрапетян и представитель библиотеки Американского университета Армении Ани Минасян.