Հայաստանի հանդբոլի ֆեդերացիան ամփոփել է 2011թ. արդյունքները: Ֆեդերացիայի նախագահ Սարգիս Գրիգորյանն ընդգծել է, որ նրանք անց են կացրել շուրջ 40 միջոցառում:
«2012թ. մեր հավաքականները հանդես կգան երեք խոշոր մրցաշարերում: Մենք պետք է ամեն ինչ անենք, որպեսզի մեր թիմերը հաջող հանդես գան ու անհրաժեշտ փորձ հավաքեն»,-Գրիգորյանին է մեջբերում Հանդբոլի ֆեդերացիայի պաշտոնական կայքը: Հայաստանում է գտնվում Հանդբոլի միջազգային ֆեդերացիայի ներկայացուցիչ Հելմուտ Մարտինը, որը Երևանում, Աբովյանում ու Վանաձորում սեմինար է անցկացրել «Հանդբոլը դպրոցում» թեմայով:

16 Декабрь 2011 - 09:56 AMT
Федерация гандбола Армении подвела итоги 2011 года. Президент Федерации Саргис Григорян подчеркнул, что они провели более чем 40 мероприятий.
“В 2012 году наши сборные выступят в трех крупных турнирах. Мы должны сделать все, что бы наши команды выступили удачно и набрали необходимый опыт”,- слова Григоряна передает официальный сайт Федерации гандбола.
В Армении находился представитель международной Федерации гандбола Гелмут Мартин, который в Ереване, Абовяне и Ванадзоре провел семинар по теме “Гандбол в школе”. Федерация свою работу оценила удовлетворительно.