Լոս Անջելեսում տեղի է ունեցել Հոլիվուդի հայ կինոգործիչների հավաքը, որին ներկա էին հոլիվուդյան հայտնի դերասաններ Մարկո Խանը, Քեն Դավիդյանը, պրոդյուսերներ Վալերի Մըքքեֆրին, Կառլա Կարապետյանը, ռեժիսոր, սցենարիստ Էրիկ Նազարյանը, «Արփա» միջազգային կինոփառատոնի հիմնադիր Սիլվիա Մինասյանը և այլն: Այն տեղի է ունեցել ՀՀ գլխավոր հյուպատոսության նախաձեռնությամբ:
Հանդիպման նպատակն էր ի մի բերել հայկական ծագում ունեցող գործիչների 2011 թվականի ընթացքում արած աշխատանքը, որը ներառում է անցնող տարվա ընթացքում էկրան բարձրացած ֆիլմերը, հայ սցենարիստների նոր գործերը, ամերիկյան նախագծերին հայ դերասանների մասնակցությունը, միջազգային փառատոններում ունեցած հաջողությունները:
Հավաքի ընթացքում Լոս Անջելեսում ՀՀ գլխավոր հյուպատոս Գրիգոր Հովհաննիսյանը Սիլվիա Մինասյանին հանձնեց ՀՀ Մշակույթի նախարարության մեդալը, որին նա արժանացել է հայկական գետի անվամբ հոլիվուդյան չափանիշների միջազգային կինոփառատոն հիմնելու և հայաստանցի սկսնակ կինոգործիչների համար ճանապարհ հարթելու համար:

16 Декабрь 2011 - 12:36 AMT
В Лос-Анджелесе состоялось собрание армянских кинодеятелей Голливуда, на котором присутствовали известные актеры Марко Хан, Кен Давидян, продюсеры Валери МакКефри, Карла Карапетян, режиссер, сценарист Эрик Назарян, основатель международного кинофестиваля “Арпа” Сильвия Минасян и другие. Встреча состоялась по инициативе Главного консульства РА.
Цель встречи – представить работу, проделанную в 2011 году деятелями кино, которая включает фильмы, вышедшие на экран в течение года, новые работы армянских сценаристов, участие армянских киноактеров в американских проектах, успехи на международных кинофестивалях.
В ходе встречи главный консул РА Григор Ованнисян вручил Сильвии Минасян медаль Министерства культуры РА за основание в Голливуде международного фестиваля, носящего название армянской реки, а также за поддержку молодых армянских кинодеятелей.