Հայաստանի հավաքականի և «Կրասնոդարի» հարձակվող Յուրա Մովսիսյանը, որը sovsport.ru կայքում ՌԴ պրեմիեր լիգայի լավագույն խաղացողի համար ընթացող երկրպագուների քվեարկության առաջատարն է, ասել է, որ երախտապարտ է բոլոր նրանց, ով քվեարկում է իր օգտին:
«Կարծում եմ, որ ես «Կրասնոդարի» առաջատարներից մեկն եմ: Խաղաշրջանի ընթացքում ես աշխատել եմ խաղալ իմ առավելագույն հնարավորություններով, ինչը թույլ տվեց ինձ ընդգրկվել առաջնության լավագույն ֆուտբոլիստների ցուցակում»,-ասել է Մովսիսյանը, հաղորդում է sovsport.ru-ն:
Այն հարցին ի պատասխան, թե քվեարկության ընթացքում եղել են հարձակվողրի օգտին ձայների «հավելումների» փորձեր, Մովսիսյանը պատասխանել է, որ դա նրան դուր չի գալիս: «Լավ է, որ նրանք, ով հետևում են քվեարկությանը, չեղյալ են համարել «հավելված» ձայները: Նման խարդախություններին ես դեմ եմ: Կեղտոտ միջոցներով ձեռք բերված հաղթանակ ինձ հարկավոր չէ: Ես հարգում եմ ինչպես Վորոնինին, այնպես էլ Դումբիային, որոնք առաջատար եռյակում են: Նրանք լավագույնն են: Սեյդուն 20 ավելի գոլ է խփել, իսկ Անդրեյն ուղղակի սենսացիա է»:

Нападающий сборной Армении и “Краснодара” Юра Мовсисян, который лидирует в голосовании болельщиков на sovsport.ru по определению лучшего игрока премьер-лиги России этого года. Армянский футболист сказал, что признателен всем, кто за него голосует.
“Считаю, что я – один из лидеров “Краснода¬ра”. На протяжении сезона старался играть на мак¬симуме возможностей, что позволило мне войти в список лучших футболистов чемпионата”,- слова Мовсисяна передает sovsport.ru.
На вопрос, что в ходе голосования были зафиксированы попытки “накрутки” голосов в пользу нападающего, Мовсисян ответил, что ему это не нравится: “Хорошо, что те, кто следит за голосованием, аннулировали “накрученные” голоса. Не одобряю подобного рода мошенничество. Победа, добытая грязными методами, мне не нужна. Я уважаю как Воронина, так и Думбия, входящих в лидирующую тройку. Они – лучшие. Сейду забил больше 20 голов, а Андрей – просто сенсация”.