Վերջերս տարբեր ԶԼՄ-ներում լրատվություն է տարածվել, որ Հայաստանի հավաքականի և «Կրասնոդարի» հարձակվող Յուրա Մովսիսյանի ծառայություններով հետաքրքրված է մոսկովյան ԲԿՄԱ-ն: PanARMENIAN.Net-ի թղթակցի հետ զրույցում Մովսիսյանը հայտնել է, որ այդ ամենը միայն ասեկոսեներ են: «Կան մի քանի ակումբներ, որոնք հետաքրքրված են ինձնով, բայց պաշտոնապես առայժմ ոչինչ չկա, և ես «Կրասնոդարի» ֆուտբոլիստն եմ հանդիսանում»,- ասել է նա:
Ֆուտբոլիստի խոսքով` «Կրասնոդարը» արձակուրդից կվերադառնա հունվարի 4-ին և կսկսի պատրաստվել 2012 թվականի խաղաշրջանին: Թիմը երեք ուսումնամարզական հավաք կանցկացնի, ամենայն հավանականությամբ, Թուրքիայում:

В последннее время в разных СМИ распространилась информация, что услугами нападающего сборной Армении и “Краснодара” Юры Мовсисяна заинтересован московский ЦСКА. В беседе с корреспондентом PanARMENIAN.Net Мовсисян заявил, что все это лишь слухи. «Есть несколько клубов и из других европейских стран, которые интересуются мною, но официально пока ничего нет, и я являюсь футболистом «Краснодара»,- сказал он.
По словам футболиста, «Краснодар» из отпуска вернется 4 января и начнет готовиться к сезону 2012 года. Команда проведет три учебно-тренировочных сборов, по всей вероятности в Турции.