Այսօր լրանում է «Հայկական գիտական համագործակցություն» (ARMSCOOP) կայքի մեկ տարին, որի նպատակն է նպաստել Հայաստանում գիտության տարբեր ճյուղերի ու գիտակրթական համակարգի զարգացմանը, գիտական համագործակցության ընդլայնմանը ինչպես հայ, այնպես էլ արտասահմանյան գիտական շրջանակների միջև, տեղեկացնել գիտության նորանոր նվաճումների վերաբերյալ:
Կայքում պարբերաբար հրապարակվում են գիտական արժեք ունեցող հոդվածներ, Հայաստանին վերաբերող ամենատարբեր գիտակրթական ծրագրեր և այլն: Անցած մեկ տարվա ընթացքում կայքում հրապարակվել են 1100-ից ավելի նյութեր։
«Հայկական գիտական համագործակցությունը» 2011-ին կազմակերպել է հայագիտական դասընթաց-արշավներ, որոնց մասնակցել են հանրապետության տարբեր բուհերի լավագույն ուսանողները: Բացի դրանից «Հայկական գիտական համագործակցության» աջակցությամբ, Բյուրականի աստղադիտարանի և Լեյդենի համալսարանի դասախոս Հրաչ Մարտիրոսյանի համագործակցությամբ կազմակերպվել է Անանիա Շիրակացու 1400-ամյակին նվիրված աշխատանքային գիտաժողով, որին մասնակցել են ոլորտի առաջատար մասնագետները: «Հայկական գիտական համագործակցություն» նախաձեռնությունը աջակցել է նաև մի շարք այլ դասընթացների և կոնֆերանսների կազմակերպմանը, աջակցել տարբեր գիտնականներին ինչպես մասնագիտական գրականության ձեռքբերման, այնպես էլ ոլորտի լավագույն մասնագետների միջև համագործակցության ձևավորման և տեխնիկական այլ հարցերում։
2012-ին ARMSCOOP-ը պատրաստվում է կազմակերպել սեմինար-դասընթացների շարք, գիտաժողովներ (նոր առցանց գիտաժողովներ), գիտարշավներ։ Ապագա ծրագրերից պետք է առանձնացնել կրթական խորհրդատվական կենտրոնի ստեղծումը, որի միջոցով խորհրդատվություն կտրամադրվի բոլոր նրանց, ովքեր ցանկանում են իրենց ուսումը շարունակել արտասահմանում կամ մասնակցել միջազգային տարբեր գիտաժողովների։

19 декабря исполняется 1 год со дня создания сайта “Армянское научное сотрудничество” (ARMSCOOP), цель которого – поддержать развитие разных отраслей науки, а также научно-образовательной системы в Армении, расширить научное сотрудничество как с армянскими, так и зарубежными учеными, информировать о важнейших открытиях в науке и т.д.
На сайте периодически публикуются ценные научные статьи, самые различные научно-образовательные программы, имеющие отношение к Армении и др. В течение года на сайте было опубликовано более 1100 материалов.
В 2011 году “Армянским научным сотрудничеством” были организованы арменоведческие экспедиции, в которых приняли участие лучшие студенты различных вузов республики. Кроме того, при содействии “Армянского научного сотрудничества”, а также при сотрудничестве Бюраканской обсерватории совместно с преподавателем Лейденского университета Грачем Мартиросяном была организована рабочая научная конференция, посвященная 1400-летию Анании Ширкаци, в которой приняли участие лучшие специалисты данной области. “Армянское научное сотрудничество” также содействовало организации ряда конференций и курсов, помогло многим ученым в приобретении необходимой научной литературы, а также в формировании сотрудничества между лучшими специалистами, в технических вопросах и т.д.
В 2012 году ARMSCOOP планирует организацию цикла курсов-семинаров, научных онлайн-конференций, научных экспедиций. Из предстоящих программ можно выделить создание Образовательного консультативного центра, где могут получить необходимую консультацию все, те, кто желает продолжить учебу за рубежом или принимать участие в различных международных научных конференциях.