«ԱրմենՏել» ընկերության (ապրանքանիշը` Beeline) և Դասական երաժշտության զարգացման հիմնադրամի համագործակցության շրջանակում Վանաձորի Տիգրան Չուխաջյանի անվ. արվեստի դպրոցում կազմակերպվեցին համերգ ու վարպետության դաս: Դպրոցի սաների համար վարպետության դասն անցկացրեցին Խաչատրյանի անվան եռյակի երաժիշտները, հայտնում է ընկերության մամլո ծառայությունը:
«Beeline` հանուն պայծառ ապագայի» դա մեր ընկերության սոցիալական կորպորատիվ պատասխանատվության ռազմավարության կարգախոսն է: Այն հիմնված է երկրի հավասարաչափ զարգացման հայեցակարգի վրա: Այդ իմաստով նախագծերի մեծ մասը, որոնց մենք սատարում ենք, իրականացվում են մարզերում և ուղղված են ամբողջ երկրի երեխաների ուսման համար հավասար պայմանների ստեղծմանը: Հայաստանի մարզերում Խաչատրյանի անվան եռյակի աշխարհահռչակ երաժիշտների կողմից անցկացվող վարպետության բաց դասերը թույլ կտան երիտասարդ երաժիշտներին պահպանել և բազմապատկել հայկական կատարողական արվեստի ավանդույթները մեկ սերունդ առաջ», – նշեց «ԱրմենՏել» ՓԲԸ հասարակայնության հետ կապերի ծառայության ղեկավար Անուշ Բեղլոյանը:
Դասական երաժշտության զարգացման հիմնադրամի Հոգաբարձուների խորհրդի անդամ Կարեն Շահգալդյանը նշեց. «Այսօրվա վերպետության դասը` «ԱրմենՏել» ընկերության հետ մեր համագործակցության շրջանակում առաջին նախագիծը չէ: Մասնավորապես, Վանաձորում արդեն գործում է թավջութակի դասարան: Երևանում իրականացվում է «Երաժշտական անակնկալների սրահ» նախագիծը, որի մասնակից աշակերտներին և ուսանողներին ցուցաբերվում է ոչ միայն մասնագիտական, այլ նաև ֆինանսական աջակցություն»:
«ԱրմենՏել» ընկերության և Դասական երաժշտության զարգացման հիմնադրամի համագործակցությունն երկարաժամկետ բնույթ է կրում: Նախագծի շրջանակում Հայաստանի մարզերում անցկացվում են եռյակի համերգները և վարպետության դասեր, իսկ առավել տաղանդավոր և հեռանկարային աշակերտներին տրամադրվում է կրթաթոշակ:

В рамках сотрудничества компании “АрменТел” и Фонда развития классической музыки в школе искусств им. Тиграна Чухаджяна в городе Ванадзор проведены концерты и мастер-классы. Провели мастер-классы для учеников известные музыканты Трио имени Хачатуряна, сообщают в пресс-службе компании.
“Яркое будущее с Beeline” – девиз стратегии социальной корпоративной ответственности нашей компании. Она базируется на концепции равномерного развития страны. В этом смысле большая часть проектов, которые мы поддерживаем, осуществляются в областях и направлены на создание равных возможностей для образования детей по всей стране. Открытые мастер-классы исполнительского искусства, которые проводятся всемирно известными музыкантами Трио имени Хачатуряна в регионах Армении, помогут юным музыкантам сохранить и приумножить традиции армянского исполнительского искусства на поколения вперед», – отметила руководитель службы по связям с общественностью компании “АрменТел” Ануш Беглоян.
В свою очередь, член попечительского совета Фонда развития классической музыки Карэн Шахгалдян отметил: “Сегодняшний мастер-класс не первый наш проект в рамках сотрудничества с компанией “АрменТел”. В частности, в Ванадзоре уже начал функционировать класс виолончели. Реализуется проект “Музыкальный салон-сюрприз”, который регулярно проводится в Ереване и несёт в себе не только профессиональное, но и финансовое подспорье для участвующих в нём студентов и учеников».
Сотрудничество компании “АрменТел” и Фонда развития классической музыки носит долгосрочный характер. В рамках проекта в регионах Армении регулярно проводятся концерты и мастер-классы, по итогам которых, наиболее талантливым ученикам выплачиваются стипендии.