Հայաստանի ֆուտբոլի ազգային հավաքականի դարպասապահ Ռոման Բերեզովսկին PanARMENIAN.Net ի թղթակցի հետ զրույցում ասաց, որ այսօրվա հավաքականը տարբերվում է նախորդներից:
«Նախկինում մեր թիմը ավելի պաշտպանողական ֆուտբոլ էր ցույց տալիս, իսկ այժմ մենք մեծ ուշադրություն ենք դարձնում հարձակմանը, ինչի շնորհիվ էլ կարողացել ենք Եվրոպայի առաջնության ընտրական փուլում 22 գոլ խփել: Մենք խաղում էինք միայն հաղթանակի համար, դա էր նաև պատճառը, որ քիչ գոլեր բաց թողեցինք: 22 խփած գոլի դիմաց մենք բաց ենք թողել 10-ը՝ ինձ թվում է, սա վատ արդյունք չէ»,-ասել է Բերեզովսկին:
Դարպասապահը գերազանց է գնահատում հայ ֆուտբոլիստների խաղը ԵԱ-2012 ընտրական փուլում, քանի որ հավաքականը լավ արդյունքների հասավ և 3-րդ տեղը զբաղեցրեց B խմբում՝ իր կազմում ունենալով բազմաթիվ երիտասարդ խաղացողների: «Վերջին 6-7 տարում մեծ աշխատանք է տարվել, ինչը և օգնել է հասնել նման արդյունքի: Կարծում եմ, մեր հավաքականը նման է «Բարսելոնային», բայց ոչ թե ոճով, այլ մոտեցմամբ »,-ասել է նա:
ԵԱ ընտրական փուլի Իռլանդիայի հետ վերջին խաղում մրցավար Իտուռալդո Գոնսալեսը կարմիր քարտ ցույց տվեց Բերեզովսկուն, որից հետո էլ Հայաստանի հավաքականը երկու գոլ ընդունեց սեփական դարպասը: Ըստ Բերեզովսկու, այդ խաղից արդեն բավական ժամանակ է անցել, և ինքը հասցրել է վերլուծել խաղը: «Հատկապես այժմ, երբ ես հայրենիքում եմ, ինձ ավելի հանգիստ եմ զգում: Ինձ ուրախացնում է այն, որ և ֆուտբոլի մասնագետները, և երկրպագուները նշում են Իռլանդիայի դեմ խաղում և ողջ ընտրական խաղաշրջանում մեր լավ խաղը»,-ասել է Հայաստանի հավաքականի դարպասապահը:
Բերեզովսկին, որը հավաքականի կազմում անցկացրած խաղերի քանակով (67) երրորդն է, գտնում է, որ ԱԱ-2014 ընտրական փուլում նրանք կցուցադրեն հաղթական խաղեր կ և լավագույնս կդրսևորեն իրենց:

20 Декабрь 2011 - 09:50 AMT
Голкипер национальной сборной Армении по футболу Роман Березовский в беседе с корреспондентом PanARMENIAN.Net сказал, что сегодняшняя сборная отличается от предыдущих.
“Раньше наша команда показывала более оборонительный футбол, а сейчас мы уделяем большое внимание атаке, благодаря чему в отборочном цикле чемпионата Европы смогли забить 22 гола. Мы играли только ради победы, поэтому пропустили мало голов. При 22 забитых мячей мы пропустили 10, мне кажется, это не плохой результат”,- сказал Березовский.
Вратарь выступления армянских футболистов в отборочном этапе ЧЕ-2012 оценивает отлично, поскольку сборная достигла хороших результатов и в группе В заняла 3 место, имея в составе множество молодых игроков: “За последние 6-7 лет было сделано много работы, что и помогло достичь подобного результата. Думаю, что наша сборная похожа на “Барселону”, но по отношению к игре, а не по стилю”.
В первом тайме последнего матча отборочного тура ЧЕ с Ирландией арбитр Итуральдо Гонсалес показал красную карточку Березовскому, после чего и Армения пропустила два гола. По его словам, прошло достаточно времени, и он проанализировал эту игру. “Особенно сейчас, когда я нахожусь на родине, уже спокоен. Меня радует то, что и футбольные специалисты и болельщики отмечают нашу хорошую игру против Ирландии и во всем отборочном цикле”,- подчеркнул голкипер сборной Армении.
Березовский, который по количеству проведенных игр в сборной третий- 67, считает, что в отборочном цикле ЧМ-2014 они покажут победные игры и проявят себя с наилучшей стороны.