2011 թվականը Ալ. Սպենդիարյանի անվան օպերայի և բալետի ազգային ակադեմիական թատրոնի համար շատ հագեցած էր: Այդ մասին լրագրողների հետ զրույցի ժամանակ ասաց թատրոնի ղեկավար Կամո Հովհաննիսյանը: Ընթացիկ տարում թատրոնը ունեցել է 3 պրեմիերաներ` Ա. Հարությունյանի «Սայաթ-Նովա» օպերան` նվիրված հեղինակի 90-ամյակին, ինչպես նաև «Շոպենիանա» և Ս. Պրոկոֆևի «Ռոմեո և Ջուլիետ» բալետները:
Թատրոնը սեպտեմբեր-դեկտեմբեր ամիսների ընթացքում կազմակերպել է բարեգործական համերգների շարք, որից ստացված ողջ հասույթը տրամադրվեց թատրոնի փողային նվագարանների ֆոնդի ձեռքբերմանը:

2011 год для ереванского Государственного академического театра оперы и балета им. А. Спендиаряна был достаточно насыщенным. Об этом в беседе с журналистами сказал руководитель театра Камо Ованнисян. В течение года театр представил три премьеры: оперу “Саят-Нова” А. Арутюняна, посвященную 90-летию автора, а также балеты “Шопениана” и “Ромео и Джульетта” С. Прокофьева.
С сентября по декабрь театр организовал ряд благотворительных концертов, средства от которых были направлены на приобретение духовых инструментов для оркестра.