Orange-ը համագործակցության ծավալուն ծրագիր է սկսում Գավառի պետական համալսարանի հետ: Համալսարանի հետ կնքված համաձայնագրի շրջանակում Orange-ի` բարձր որակավորում ունեցող աշխատակիցները մասնագիտական և վերապատրաստման դասընթացներ կիրականացնեն ուսանողների համար, ինչպես նաև կներգրավվեն համալսարանի ուսումնական ծրագրի կազմման գործընթացին` որպես խորհրդատուներ: Այս մասին տեղեկացնում են ընկերության մամլո ծառայությունից։
«Գավառի համալսարանով մենք ամփոփում ենք 2011թ. կարևոր փուլ, որի ընթացքում համագործակցություն սկսեցինք Հայաստանի 9 բուհերի հետ: Համագործակցության համաձայնագրերը նախատեսում են ինչպես գործատու-համալսարան սերտ կապեր` ուսանողներին ավելի հեշտությամբ աշխատանքային աշխարհ ընդունելու նպատակով, այլ նաև օգնություն լավագույն ուսանողներին, ովքեր դժվարանում են լուծել բարձրագույն կրթության ֆինանսական դժվարությունները», -նշել է Orange Արմենիա ընկերության գլխավոր տնօրեն Բրունո Դյութուան:
Ընկերությունն Orange Հիմնադրամի միջոցով Գավառի համալսարանին փոխանցել է 1 միլիոն դրամ, որը պետք է հատկացվի արդեն ընտրված 8 ուսանողների ուսման վարձի մարմանը:
2011թ. 2-րդ կիսամյակի ընթացքում Orange-ը համագործակցության հուշագրեր ստորագրեց Հայաստանի 9 համալսարանների հետ։
Հուշագրերի շրջանակներում արդեն կազմակերպվել են մասնագիտական և վերապատրաստման դասընթացներ ուսանողների համար, իրականացվել է այցեր ընկերության տարբեր բաժիններ, ստեղծվել են 4 անվճար Wi-Fi անկյուններ: Ընդհանուր հաշվով տրամադրվել է կրթաթոշակ 62 ուսանողի։

“Orange Армения” реализует объемную программу по сотрудничеству с Государственным университетом Гавара. В рамках подписанного с университетом соглашения высококвалифицированные специалисты Orange проведут профессиональные мастер-классы и курсы переподготовки для студентов вуза, а также примут участие в составлении учебной программы университета в качестве консультантов. Об этом сообщили в пресс-службе компании.
“Университетом Гавара мы завершаем важнейший этап, в ходе которого мы начали сотрудничать с 9 вузами Армении. Договора о сотрудничестве подразумевают как тесные связи между работодателем и университетом, так и преследуют цель более оперативно вовлечь студентов в мир труда, они также помогут лучшим студентам в решении финансовых проблем, связанных с оплатой учебы”, – сказал генеральный директор компании “Orange Армения” Бруно Дютуа.
Компания посредством фонда Orange перевела на счет университета Гавара 1 миллион драм, который пойдет на оплату учебы уже выбранных 8 студентов.
В течение второго полугодия 2011 года компания “Orange Армения” подписала меморандумы о сотрудничестве с 9 университетами Армении.
В рамках меморандумов уже организованы профессиональные мастер-классы и курсы переподготовки для студентов, также организованы посещения различных отделов офисов компании, создано 4 бесплатных Wi-Fi-уголка. Также 62 студентам была назначена стипендия.