Հայտնի կանադացի հոկեիստ Սիդնի Քրոսբին նշանակվել է Ինսբրուքի առաջին պատանեկան ձմեռային Օլիմպիական խաղերի դեսպան, որոնք կկայանան 2012թ ապրիլի 13-22 ավստրիական Ինսբրուքում:
«Շատ կարևոր է, որ երիտասարդ մարզիկները աջակցություն ստանան սպորտով զբաղվելու առաջին տարիներից: Միշտ էլ փորձել եմ այլ ատլետների համար օրինակ ծառայել, այդ պատճառով հույս ունեմ, որ իմ ներդրումը երիտասարդական Օլիմպիական խաղերում կներշնչի և կմոտիվացնի երիտասարդներին նոր հաղթանակների և բարձր ցուցանիշների»,- Քրոսբին խոսքը փոխանցում է sportbox.ru-ն:
Քրոսբին կընդգրկվի դեսպանների ցուցակում հարավկորեացի գեղասահորդուհի Կիմ Ենի, ամերիկացի լեռնադահուկորդ Լինդսի Վոննի և ավստրիացի Բենջամին Ռայխի, ինչպես նաև ֆրանսիացի ֆրիսթայլիստ Քեվին Ռոլլանի հետ միասին:

Pittsburgh Penguins captain Sidney Crosby is lending his support to the first Winter Youth Olympics.
The IOC says the Canadian star was chosen as the fifth and final "ambassador" for the games, which will take place in Innsbruck, Austria, from Jan. 13-22.
The others are figure skater Kim Yu-na, Alpine skiers Lindsey Vonn and Benjamin Raich and freestyle skier Kevin Rolland.
Crosby scored the winning goal for Canada in overtime of the gold medal game against the United States at the 2010 Vancouver Olympics.
Crosby says "I have always tried to lead by example and be a positive role model for people."
The Youth Games will include more than 1,000 athletes between the ages of 15 and 18 competing in seven sports, AP reported.