Այսօր ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ն իր «Կրթական հիմնադրամ» ծրագրի շրջանակներում 50 ուսանողի շնորհեց ուսման վարձը վճարելու համար անհրաժեշտ գումարը։ «Կրթական հիմնադրամ» ծրագիրն իրականացվում է 2010-ից, որի շրջանակներում 150 ուսանողի ուսման վարձ է վճարել ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը։ Այս տարի ավելացան ևս 50 ուսանող։ Ծրագրում ընդգրկված են հատուկ կարիքներ ունեցող ծնողազուրկ, 5 և ավելի անդամներից բաղկացած սոցիալապես անապահով ընտանիքներում ապրող, հաշմանդամ ծնողներ ունեցող 1-ին և 2-րդ կուրսի ուսանողներ։
ՎիվաՍել-ՄՏՍ կապահովի այս 200 ուսանողների ուսման վարձերը մինչև ուսման ավարտը։
Այսօր կայացած միջոցառման ժամանակ ընկերության գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը հայտնեց, որ գալիք տարի, եթե ՎիվաՍել-ՄՏՍի հնարավորությունները թույլ տան, ծրագրում ընդգրկված ուսանողների թիվը կավելանա։

22 декабря компания “ВиваСелл-МТС” в рамках своей программы “Образовательный фонд” предоставила 50 студентам суммы, необходимые для оплаты обучения. Программа “Образовательный фонд” реализуется с 2010 года, в рамках программы оплату за обучение 150 студентов взяла на себя компания “ВиваСелл-МТС”. В этом году их число увеличилось на 50 человек. В программу были включены студенты первых и вторых курсов, живущих в тяжелых социальных условиях.
22 декабря во время состоявшегося мероприятия генеральный директор компании “ВиваСелл-МТС” Ральф Йирикян заявил, что в будущем году, если у компании будет возможность, число студентов, задействованных в данной программе, увеличится.
В ходе мероприятия было разыграно 15 нетбуков и 1 модем “МТС-коннект” с полугодовым бесплатным подключением к Интернету.