Հեռուստա- և կինոպրոդյուսերների ասոցիացիան նամակ է ուղարկել է ռուսական Vkontakte սոցիալական ցանցի ադմինիստրացիային, որով պահանջում է ցանցից ջնջել ավելի քան 500 ֆիլմ։ Այս մասին գրում է Ria.ru-ն։
Vkontakte-ի մամլո քարտուղար Վլադիսլավ Ցիպլուխինի խոսքով, ցանցի ադմինիստրացիան ուղարկել է իր պատասխանը ասոցիացիային։ Մասնավորապես, առաջարկվել է ինքնուրույն զբաղվել պիրատային բովանդակության վերացմամբ։
«Մենք նաև առաջարկել ենք ասոցիացիային ուղարկել մեզ այն տեսանյութերի հղումները, որոնք խախտում են հեղինակային իրավունքը, որպեսզի մենք կարողանանք ջնջել պիրատային բովանդակությունը»,-նշել է Վլադիսլավ Ցիպլուխինը։
Vkontakte այս նամակին պատասխան դեռևս չի ստացել։ Առաջին անգամ չէ, որ սոցիալական ցանցը բախվում է նման խնդիրների հետ։ Vkontakte-ն ռուսական համացանցում համարվում է ամենաառաջատար սոցիալական ցանցը՝ 30 միլիոն օգտագործողով։

Ассоциация теле- и кинопродюсеров направила письмо в администрацию социальной сети "Vkontakte" с требованием удалить более 500 фильмов со страниц ресурса. Об этом пишет Ria.ru.
По словам пресс-секретаря “Vkontakte” Владислава Цыплухина, администрация соцсети уже направила в ассоциацию ответ. В частности, представители ресурса предложили ассоциации самостоятельно удалить пиратский контент.
"Кроме того, мы также предложили ассоциации прислать ссылки на видео, которое нарушает их права, чтобы мы смогли удалить пиратский контент. Также ассоциация может подключить собственный плеер, чтобы пользователи смогли просматривать легальный контент на страницах " Vkontakte", – рассказал Цыплухин.
Ответ от ассоциации пока в соцсеть не поступил. Уже не в первый раз социальная сеть сталкивается с подобными проблемами. "В Vkontakte" является крупнейшей социальной сетью в России. Аудитория ресурса насчитывает 30 миллионов пользователей в день.