«Յուրա Մովսիսյանի մասին. հայ հարձակվողը շարունակում է առաջատարը մնալ Ռուսաստանի պրեմիեր լիգայի լավագույն ֆուտբոլիստի կոչման համար քվեարկությունում: Արդեն հաղորդվել է նրա օգտին հայտնաբերված հավելագրումների մասին, իսկ ինքը ֆուտբոլիստը «Սովետական սպորտին» տված հարցազրույցում դատապարտել է անբարեխիղճ օգտատերերին: Արդյունքում միջանկյալ փուլում ֆուտբոլիստից հանվեց 889 ձայն»,-հայտնում է sovsport.ru-ն:
Ինչպես գրում է պորտալը, հավելագրումներնը չեն դադարել և այս իրավիճակում որոշում է կայացվել վերջնականպես ամրագրել Յուրա Մովսիսյանի արդյունքը՝ այժմ նա ունի 10 549 ձայն:
Հետագայում, քվեարկության մնացած 5 օրերին նրա օգտին հնարավոր չի լինի քվեարկել.«Բացի այդ, թույլ տալ արդյոք «Կրասնոդարի» հարձակվողին մասնակցել ամփոփիչ քվեարկությանը, մենք կորոշենք նաև հաշվի առնելով մեր ընթերցողների կարծիքը: Ինտերնետ հարցմանը զուգահեռ շարունկավում է նաև գրավոր քվեարկությունը»:

Russia’s Krasnodar FC striker Yura Movsisyan still leads the list of contenders for the title of Russia’s best football player of 2011.
According to earlier reports, certain fans attempted to forge votes in the player’s favor and Movsisyan himself slammed them in an interview with Sovsport.ru.
According to the website, the forgery would not stop and they had to fix the current Movsisyan’s final result totaling 10 549 votes. Now fans cannot vote for him during the remaining 5 days of the voting.
“The decision on whether the forward should participate in the final voting will be made together with our readers,” the website said.