«Իմ ամենասիրելի օրը դեկտեմբերի 25-ն է: Այդ օրը մեր ընտանիքում կրկնակի տոն է` իմ որդու և կնոջ ծննդյան օրն է, և այդ օրվանից ինձ համար սկսվում են ամանորյա տոները: Ինչպես և միշտ, այս տարի Նոր տարին դիմավորելու եմ ընտանիքիս հետ ԱՄՆ-ում»,- PanARMENIAN.Net-ի թղթակցի հետ զրույցում խոստովանել է Հայաստանի հավաքականի հարձակվող Յուրա Մովսիսյանը:
Ֆուտբոլիստի խոսքով` Ամանորին միշտ ավելի լավի հույս ունես, և ամեն ինչ անցյալ տարում է մնում. «Իհարկե, ես հավատում եմ Ձմեռ Պապին, բայց դեռ չեմ հանդիպել նրան: Մանկության տարիներին ես միշտ նվերներ էի սպասում նրանից, իսկ հիմա ես ինքս եմ սիրում նվերներ տալ: Տարվա ընթացքում իմ բոլոր մտերիմներին տարբեր նվերներ եմ տալիս»:
Մովսիսյանը հույս ունի, որ 2012 թվականն ավելի հաջող կլինի, և Հայաստանի հավաքականը ավելի շատ հաղթանակներ կտոնի:
«Շնորհավորում եմ բոլորին գալիք տոների կապակցությամբ և մաղթում եմ առողջություն, հաջողություն, նորանոր ձեռքբերումներ և' մեր հավաքականին, և' բոլոր հայերին»,- հավելել է ֆուտբոլիստը:

“Мой самый любимый день 25 декабря. В этот день у нас в семье двойной праздник – день рождения моего сына и жены, и с того дня для меня начинаются новогодние праздники. Как и обычно, в этом году Новый год буду встречать в США со своей семьей ”,- в беседе с корреспондентом PanARMENIAN.Net признался нападающий сборной Армении Юра Мовсисян.
По словам футболиста, в Новом году всегда надеешься на лучшее, и все остается в прошедшем году: “Конечно, я верю в Деда Мороза, но пока что не встречался с ним. В детстве я всегда ожидал подарков от него, а сейчас я сам люблю делать подарки. В течение года всем моим близким дарю разные подарки”.
Мовсисян надеется, что 2012 год будет намного удачнее, чем 2011, и сборная Армении отпразднует много побед. “Поздравляю всех с наступающим и желаю здоровья, успехов, новых достижений и нашей сборной и всем армянам”,- добавил форвард.