Ամերիկյան անվտանգության ոլորտի Strategic Forecasting ընկերության կայքը հաքերային հարձակման է ենթարկվել, որի արդյունքում որոշ կորպորատիվ բաժանորդների տվյալները դարձել են հանրային: Այս հարձակման հեղինակն է Anonymous հաքերային խմբավորումը, գրում է Reuters-ը: Anonymous-ը հայտնել է, որ իրենց ձեռքի տակ է մոտ 4000 կրեդիտ քարտերի տվյալներ՝ գաղտնաբառեր, հասցեներ:
Պետք է նշել, որ Strategic Forecasting-ի հաճախորդներն են ԱՄՆ բանակը, ԱՄՆ օդային ուժերը և Մայամիի ոստիկանության բաժանմունքը:
Anonymous հաքերային խումբը 2011-ին կատարել է մի շարք DDoS հարձակումներ, որոնք անջատել են PayPal օնլայն վճարման համակարգի կայքը, ինչպես նաև Visa-ի և MasterCard-ի։ Anonymous հաքերային խումբը մի շարք հարձակումներ է կատարել պետական և կորպորատիվ կայքերի վրա, ինչպես նաև Sony-ի PlayStation ցանցի և Եգիպտոսի, Թուրքիայի ու Թունիսի կառավարական կայքերի վրա։ Anonymous-ը իր հաղորդագրություններում մշտապես հայտնում է, որ պայքարում է այսպես կոչված իշխանությունների ինտերնետը գրաքննելու որոշումների և կաշառակերության դեմ։ Ամբողջ աշխարհում կատարվել և կատարվում են Anonymous խմբի մի շարք անդամների ձերբակալություններ։

Сайт компании Strategic Forecasting сферы безопасности США подвергся хакерской атаке, в результате чего был открыт доступ к данным некоторых корпоративных абонентов. Автором этой атаки является хакерская группировка Anonymous, пишет Reuters. Anonymous заявила, что они завладели более 4000 данных кредитных карт абонентов, их паролями и адресами.
Посетителями сайта Strategic Forecasting являются ВС США, Воздушные Силы США и отделение Полиции Майями.
Хакеры группы Anonymous в 2011 году совершили ряд DOS-атак, вследствие которых были отключены сайты сервиса онлайн-платежей PayPal, а также Visa и MasterCard. Группа Anonymous борется против решения турецкого правительства о цензуре сайтов. Ее обвиняют во взломе сайтов некоторых банков и компаний, например сайта PlayStation Network компании Sony, а также правительственных сайтов Египта, Турции и Туниса.