ԱՄՆ արդարադատության նախարարությունը մեղմացրել է վերաբերմունքը ինտերնետային դրամախաղերի նկատմամբ: Ինչպես նշվում է նախարարության կայքում հրապարակված իրավական որոշման մեջ, եթե խաղադրույքը սպորտային խաղերի համար է, ապա արգելք չի դրվում:
Նախկինում ԱՄՆ իշխանությունները ավելի խիստ էին գործում: Իսկ այժմ ինտերնետային դրամախաղերի հարցը կլուծվի յուրաքանչյուր նահանգի մակարդակով: Ինչպես գրում է ամերիկյան The Wall Street Journal-ը, նահանգները կարող են թույլատրել մասնավորապես օնլայն պոկերի գոյությունը: Սակայն այս առավելությունից կարող են օգտվել այն խաղացողները, որոնք գտնվում են կոնկրետ նահանգում:
Մինչ օրս ամերիկյան ֆինանսական ինստիտուտներին և ծառայություններին արգելվում էր սպասարկել հաշիվների հետ կապ ունեցող ինտերնետային դրամախաղերը: Աշխարհի խոշոր օնլայն պոկերների կայքեր 2011-ի ապրիլին արգելափակվեցին:

26 Декабрь 2011 - 11:12 AMT
Министерство юстиции США смягчило отношение к азартным играм в Интернете. Как отмечается в юридическом заключении, опубликованном на сайте министерства, если ставки не имеют отношения к спортивным соревнованиям, они не подпадают под действие запрета, пишет Lenta.ru.
Прежде власти США придерживались более жесткой интерпретации соответствующего закона. Теперь вопрос об азартных играх в Интернете будет решаться на уровне отдельных штатов. Как говорится в публикации The Wall Street Journal, штаты смогут разрешать деятельность, в частности, сайтов онлайн-покера. Однако такими ресурсами смогут легально пользоваться лишь игроки, находящиеся в пределах конкретных штатов.
До настоящего времени американским финансовым институтам и сервисам было запрещено обрабатывать счета, связанные с азартными играми в Интернете. Крупнейшие сайты онлайн-покера были заблокированы в апреле 2011 года.