2011 թվականին հայ մարզիկները նվաճել են ավելի քան 130 մեդալ: Հայաստանի ազգային Օլիմպիական կոմիտեի գլխավոր քարտուղար Հրաչյա Ռոստոմյանի խոսքով, ՀԱՕԿ-ը կազմակերպել է բազմաթիվ մրցաշարեր առողջ ապրելակերպի տարածման համար:
«Հայ մարզիչների մասնագիտական որակները բարելավելու նպատակով ՀԱՕԿ-ը կազմակերպել և անցկացրել է մենապայքարային, կիրառական, խաղային տարբեր մարզաձևերի մասնագիտական դասընթացներ, որոնք ղեկավարում էին արտասահմանցի ճանաչված մասնագետները»,- Ռոստոմյանի խոսքերն է մեջբերում ՀԱՕԿ-ի պաշտոնական կայքը:
Այս տարի Օլիմպիական կոմիտեն համագործակցության պայմանագիր է կնքել Ռուսաստանի «Ֆորվարդ» մարզահագուստի ֆիրմայի հետ: Այդ մարզահագուստով հայ օլիմպիականները առաջին անգամ հանդես կգան Լոնդոնի օլիմպիական խաղերում: «Եկող տարի մեր առաջնահերթ խնդիրը Լոնդոն -2012- ում Հայաստանի մարզիկների մասնակցությունն է:Առայժմ ունենք 10 ուղեգիր: Այս թիվն, անշուշտ, կավելանա»,- նշել է Ռոստոմյանը:

В 2011 году армянские спортсмены завоевали более 130 медалей. Генеральный секретарь Национального Олимпийского комитета Армении Грачия Ростомян сказал, что комитетом организовано множество турниров для распространения здорового образа жизни.
“С целью улучшения профессиональных качеств армянских спортсменов Национальный Олимпийский комитет Армении организовал мастер-классы по единоборству, игровым и другим видам спорта, которые провели известные зарубежные специалисты”, – сообщает официальный сайт.
В этом году Национальный Олимпийский комитет Армении подписал договор о сотрудничестве с компанией “Форвард”, производящей спортивную одежду. В этой одежде армянские спортсмены впервые выступят в Олимпийских играх в Лондоне.
“В будущем году нашей первостепенной задачей будет участие армянских спортсменов в олимпийских играх 2012 года в Лондоне. Пока у нас есть 10 путевок. Их число, без сомнения, увеличится”, – отметил Ростомян.