Շինարարական աշխատանքները Վրոցլավի մարզադաշտում, որը պաշտոնապես բացվել է այս տարվա աշնանը, վերջնականապես կավարտվեն հաջորդ տարվա մարտին:
Ընդունող Վրոցլավի և շինարարության գլխավոր կապալառուի միջև բանակցություններ են տարվում` համաձայնության հիմնական հավելվածի շուրջ: Փաստաթղթում կհամաձայնեցվեն աշխատանքների ավարտման վերջնական ժամկետները և շինարարությունն իրականացնողների լրացուցիչ գումարները:
«Մնացել է միայն ավարտել օբյեկտի էլեկտրաֆիկացման գործընթացը, հեռուստատեսային հեռարձակման նախապատրաստումը: Բացի այդ, անհրաժեշտություն կա ճշտելու ավտոկայանատեղիների տարածքը և էստակադայում արագ սնունդի կետերի տեղակայությունը»,-ասել է գլխավոր կապալառուի մամուլի-քարտուղար Յան Վավժինյակը, հաղորդում է sport.comments.ua-ն: Ըստ նրա, վերանայման են ենթակա կողմերի միջև պայմանագրի ֆինանսական պայմանները. «Լրացուցիչ հատկացումները վերաբերում են աշխատանքներին, որոնք նշված չեն սկզբնական համաձայնությունում, սակայն որոնք մենք պետք է վճարենք ՈւԵՖԱ-ի նոր պահանջների համաձայն»:
Վրոցլավի մարզադաշտը, որն ընդունելու է Եվրոպայի 2012թ առաջնության խաղերը, բացվել է 2011թ սեպտեմբերի 10-ին` բռնցքամարտիկներ Վիտալի Կլիչկոյի և Թոմաշ Ադամեկի միջև մենամարտից հետո:

Строительные работы на вроцлавском стадионе, который был официально открыт осенью этого года, будут окончательно завершены в марте следующего года.
Между принимающим Вроцлавом и генеральным подрядчиком строительства ведутся переговоры о приложении к основному договору. В документе будут согласованы окончательные сроки завершения работ и дополнительные выплаты застройщику.
“Осталось завершить работы по электрификации объекта, его телевизионному оборудованию. Кроме этого, есть необходимость упорядочить территории паркингов и киоски быстрого питания на эстакаде”, – передает слова пресс-атташе генподрядчика Ян Вавжиняк sport.comments.ua.
По его словам, пересмотру подлежат и финансовые условия договора между сторонами: “Дополнительные выплаты касаются работ, которые не были указаны в изначальном соглашении, но которые мы должны были выполнить согласно новым требованиям УЕФА”.
Вроцлавская арену, которая примет матчи чемпионата Европы 2012 года, была открыта 10 сентября 2011 года боксерским поединком между Виталием Кличко и Томашем Адамеком.