Դեկտեմբերի 28-ին 2011թ Հայաստանի լավագույն մարզիկ, Եվրոպայի չեմպիոն, աշխարհի արծաթե մեդալակիր և Օլիմպիական խաղերի հունահռոմեական ոճի ըմբշամարտի բրոնզե մեդալակիր Ռոման Ամոյանը և Հայաաստանի լավագույն ֆուտբոլիստ, Հայաստանի հավաքականի և Դոնեցկի «Շախտյորի» կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանը ամփոփել են այս խաղաշրջանի արդյունքները:
Ամոյանի խոսքով, տարին իր համար հաջող էր, քանի որ երկրորդ անգամ դարձավ Եվրոպայի չեմպիոն և արժանացավ Եվրոպայի լավագույն ըմբիշի կոչմանը:
«2012թ մեզ սպասում է 3 վարկանիշային առաջնություն, և ես կանեմ ամեն ինչ, որպեսզի արժանանամ Օլիմպիական խաղերի ուղեգրի: Եթե ամեն ինչ լավ անցնի, կարծում եմ` մեր ըմբիշները կկարողանան նվաճել 3-4 ուղեգիր»,-ասել է Ամոյանը:
Մխիթարյանը շնորհակալություն է հայտնել բոլոր երկրպագուներին, ովքեր ողջ տարին աջակցել են Հայաստանի հավաքականին: «Մենք էլ մեր հերթին կանենք ամեն ինչ, որպեսզի մեր երկրպագուները զգան հաղթանակի համը: 2012թ կաշխատենք հաջող մեկնարկել աշխարհի առաջնության ընտրական փուլում: Մենք յուրաքանչյուր խաղի ընթացքում կանենք ամեն բան հաղթանակի համար և խմբից առաջին տեղով դուրս գալու համար»,-ընդգծել է Մխիթարյանը:
Երկու մարզիկներն էլ Նոր տարին կդիմավորեն տանը, ընտանիքի հետ: «Բոլորիդ մաղթում եմ առողջություն, երջանկություն և որպեսզի մեր ազգը միշտ երջանիկ ապրի»,-ասել է Հայաստանի լավագույն մարզիկը: «Մաղթում եմ, որ 2012թ հայ ազգի համար հարուստ լինի հաջողություններով ինչպես սպորտում, այնպես էլ այլ ոլորտներում: Իհարկե, բոլորին էլ մաղթում եմ առողջություն և երջանկություն»,-հավելել է լավագույն ֆուտբոլիստը:

28 декабря лучший спортсмен Армении 2011 года чемпион Европы, серебряный призер чемпионата мира и Олимпийский бронзовый призер греко-римский борец Роман Амоян и лучший футболист Армении 2011 года полузащитник сборной Армении и донецкого “Шахтера” Генрих Мхитарян подвели итоги этого сезона.
По словам Амояна, для него год был удачным, поскольку во второй раз стал чемпионом Европы и был признан лучшим борцом старого континента.
“В 2012 году нас ожидают три рейтинговых турнира, и я сделаю все, чтобы завоевать путевку на Олимпийские игры. Если все пройдет успешно, думаю, что нашим борцам удастся завоевать 3-4 путевки”,- сказал Амоян.
Мхитарян поблагодарил всех болельщиков, которые все время поддерживали национальную сборную Армении. “Мы же в свою очередь сделаем все, чтобы наши болельщики чувствовали вкус побед. В 2012 году постараемся удачно стартовать в отборочном этапе чемпионата мира. Мы в каждой игре сделаем все ради победы и выхода из группы с первого места”,- отметил Мхитарян.
Оба спортсмена Новый год встретят дома с семьей. “Всем желаю здоровья, счастья и чтобы наш народ всегда жил радостно”,- сказал лучший спортсмен Армении. “Желаю, чтобы 2012 год для армянского народа был богат успехами и в спорте и в других сферах. Конечно же, всем желаю здоровья и счастья”,- добавил лучший футболист года.